مجلس ایران دات كام
در كمیسیون برنامه و بودجه مجلس صورت گرفت؛

تشكیل كارگروهی جهت بررسی حذف ۳5 درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست

تشكیل كارگروهی جهت بررسی حذف ۳5 درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست

مجلس ایران دات کام: نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی در کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی موضوع حذف ۳5 درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست آگاهی داد.


محمد خدابخشی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: جزئیات طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 در نشست امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش های مجلس و رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه قبل از این کلیات این طرح در مجلس به تصویب رسیده بود، اضافه کرد: در این بند مقرر شده که ۳۵ درصد حق آلایندگی به سازمان محیط زیست کشور تخصیص داده شود، که برخی از نمایندگان به سبب طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 پیشنهاد داده اند، این رقم واریزی به حساب محیط زیست حذف و بار دیگر به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شود.
خدابخشی تصریح کرد: بر طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد این بند، تعهداتی که برای سازمان محیط زیست در سال 99 به وجود آمده بود، عملیاتی شده و اعتبارات برآورد شده هم تخصیص پیدا کرده است، همین طور مرکز پژوهش های مجلس تفسیری از نظر شورای نگهبان درباره رد این طرح در صورت تبدیل به مصوبه ارائه کرد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: براین اساس بمنظور تامین نظر طراحان و شورای نگهبان، کارگروهی متشکل از نمایندگان طراح، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد تا متنی قابل اجرا و مورد تایید شورای نگهبان تدوین کنند.

منبع:

1399/10/10
00:07:42
0.0 از 5
4133
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام