مجلس ایران دات كام

نماینده شیراز: حذف یك جناح، سبد آرای جناح دیگر را تقویت نخواهد كرد

نماینده شیراز: حذف یك جناح، سبد آرای جناح دیگر را تقویت نخواهد كرد

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به نزدیكی به انتخابات اظهار داشت: حذف یك جناح، سبد آرای جناح دیگر را تقویت نخواهد كرد. راه نجات ما همگرایی، حركت یكپارچه رو به جلو و اصلاحات است.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، علی اكبری در جلسه علنی بامداد امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: ایران در چند سال قبل همواره تهدید و تحریم شده و دشمنان در فضایی آلوده و بی رحم سیاسی رویاپردازی می كنند. ترامپ به هیچ اصول اخلاقی و سیاسی بین المللی پایبند نبوده و به پیمانهای دیگر نیز وفادار نخواهد بود. ترامپ همه چیز را می خواهد.
نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار نمود: آنچه اثرات تحریم و تهدید را تشدید می كند خود تحریم نیست بلكه فرصت سوزی ها، تندروی ها، بداخلاقی ها، سرمایه سوزی ها، چالش های سیاسی داخلی، دامن زدن به بی اعتمادی ها، موازی كاری با دولت و رفتارهای یك جانبه رسانه ملی است.
اكبری در بخش دیگر از سخنان خود با بیان این كه عده ای ماموریت دارند كه مجلس و دولت را ناكارآمد نشان دهند، اشاره كرد: سنجش های غیر منصفانه ای كه بدون توجه به لزوم همگرایی به دنبال حذف رقیب هستند، اوج گرفته است. رفتارهای گستاخانه ای كه از میكروفون ها و تریبون ها اعلام می شود، دور از وفاق ملی است. شرایط به شكلی است كه حتی برای كسانی كه در صف اول دیپلماسی كشور مسئولانه مبارزه می كنند سنگ پرتاب می كنند.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس با بیان این كه دزدی های كوچك، قربانیان فقر و دزدی های بزرگ، ریشه های فقر است، اظهار داشت: عدالت حقیقی در ریشه كن كردن ریشه های فقر است نه به زنجیر كشیدن قربانیان فقر. برخورد با عوامل فساد در درون قوه قضاییه و مواخذه آنان كه بی رحمانه خون جامعه را می مكند، امید بخش است. امیدوارم در این گیر و دار عدالت قربانی نشود و ریشه های فقر خشكانده شود.
اكبری افزود: در چنین شرایطی اصلاح ساختار و شفافیت، لازمه كار است به شكلی كه روزنامه نگاران بدون لكنت زبان و ترس از بازخواست با اطلاع رسانی از وقوع فساد پیشگیری كنند و شاكی و متشاكی بجای پیدا كردن رابط در نظام قضایی به دنبال وكیل خوب بگردند.
این عضو كمیسیون كشاورزی با ارائه آماری از ورود مواد مخدر به كشور، اظهار داشت: میزان قاچاق و تولید مواد مخدر از زمان حضور آمریكا در افغانستان ۵۰ برابر شده است. ورود این مواد به مرزهای ایران و تلاش سوداگران برای انتقال به سایر كشورها با وجود جانفشانی مرز بانان كشور جامعه ایران را درگیر كرده است. خسارتهای مادی و معنوی بی شمار، خانواده های لطمه دیده و به اعتیاد كشیده شدن از لطمه های جدی این اتفاق است. تابحال ۴ هزار مرزدار شهید و ۱۲ هزار مرزدار جانباز و مجروح شده اند.
نماینده مردم شیراز در مجلس در ادامه نطق خود اظهار نمود: شرایط كنونی كشور به شكلی است كه نمایندگان و مدیران غالبا در بی عملی مانده اند. یا از رد صلاحیت می ترسند و یا از پاسخگویی فرار می كنند. در نتیجه نهادهایی قدرت موازی در مقابل دولت به وجود آورده و دامپینگ می كنند و عده ای نیز تندرو هستند و به تنش ها دامن می زنند. بخش رسانه ای نظام كارآمد نیست و با تولید برنامه های بی محتوا به بزرگ نمایی مشكلها و كمبودها می پردازد.
نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به نزدیكی انتخابات اشاره كرد: مواظب باشید مردم را ناامید و آنها را از صحنه خارج نكنید. حذف یك جناح، سبد آرای جناح دیگر را تقویت نخواهد كرد. راه نجات ما همگرایی، حركت یكپارچه رو به جلو و اصلاحات است.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس با اشاره به بازنشستگان و وضعیت معیشتی آنها خطاب به وزیر جهاد كشاوزری اظهار داشت: پیش از آن كه موج سوم ملخ ها به پرواز در بیایند و منابع كشاورزی را نابود كنند تمهیدات لازم را پیش بینی كنید.
منبع:

1398/07/21
14:39:58
5.0 از 5
10202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام