مجلس ایران دات كام
قالیباف در اولین نشست كمیسیون تلفیق مطرح كرد؛

ضرورت اعمال تغییرات اساسی در ساختار لایحه بودجه به نفع معیشت مردم

ضرورت اعمال تغییرات اساسی در ساختار لایحه بودجه به نفع معیشت مردم

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس ضمن اشاره به ضرورت اعمال تغییرات اساسی در ساختار لایحه بودجه 1400 به نفع معیشت مردم، اظهار داشت: اولویت کنونی مجلس بررسی بودجه 1400 است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف که عصر امروز در نخستین جلسه کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ حضور یافته بود اشاره کرد: امیدوارم با تلاش اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و دیگر کمیسیون ها، گزارش بودجه سال آینده به صحن علنی ارائه شود و ما بتوانیم یک گام جدی و اساسی برای رفع مشکلات اقتصادی در این شرایط سخت کشور برداریم.
وی اشاره کرد: لایحه بودجه تقدیمی دولت به مجلس دارای اشکالات جدی و اساسی است، خصوصاً آنکه بودجه را به صورت انبساطی دیده شده که موجب تورم و گرانی می شود. همین طور بر اساس این بودجه انبساطی هزینه زیادی هم در نظر گرفته شده است. البته برخی هزینه ها مانند حقوق را باید حفظ کرد به شکلی که افزایش لازم را داشته باشد چون یکی از اهداف اساسی ما در مجلس توجه جدی به معیشت مردم و قدرت خرید توسط اقشار مختلف است.
قالیباف اظهار داشت: همین طور یکی دیگر از اشکالات جدی بودجه سال آینده، ارقامی است که برای صادرات نفت و درآمدهای نفتی توسط دولت در نظر گرفته شده که به نظر می آید، تحقق آن یا دشوار است یا امکان پذیر نیست و پس می تواند موجب کسری بودجه شدید و تورم شود که در این شرایط اقتصادی، فشار مضاعف به مردم خواهد بود و ما در مجلس باید جلوی فشار تورمی بر مردم را با اصلاح بودجه بگیریم.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ضمن تاکید بر اینکه خاصیت های تغییرات اساسی در بودجه سال آینده باید در کمیسیون تلفیق مشخص شود، اظهار نمود: باید میزان درآمدها و هزینه ها و همین طور مسائل و محورهای اصلی مدنظر نمایندگان برای این تغییرات در بودجه در کوتاه ترین زمان بررسی و تعیین شود.
وی خطاب به اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد: شما از روز شنبه تا سه شنبه هفته آتی روزهای پرکاری را در دو نوبت بامداد و بعدازظهر دارید و پیشنهاد می کنم رأی گیری درباره کلیات این بودجه را بجای روز یکشنبه در روز سه شنبه انجام دهید و طی این چند روز پیشنهادات نمایندگان و دولت را به خوبی شنیده، بررسی و سپس درباره کلیات رأی گیری کنید.
قالیباف اشاره کرد: هر جلسه ای را که ضرورت حضور من در آن وجود داشته باشد، حاضر خواهم شد، خصوصاً اگر بحث اصلاح ساختار بودجه در بین باشد تا بتوانیم اصلاحات اساسی مورد نیاز در ساختار بودجه به نفع معیشت مردم انجام دهیم.
وی اشاره کرد: اولویت کنونی مجلس بررسی بودجه ۱۴۰۰ است و بر این اساس ما هم در صحن علنی و هم در کمیسیون تلفیق بودجه، زمان کافی جهت بررسی آن اختصاص خواهیم داد تا بودجه سال آینده با دقت کامل بررسی و به نحوی که به شرایط اقتصادی کشور و معیشت مردم کمک نماید، تصویب شود.


منبع:

1399/10/06
22:09:02
0.0 از 5
4143
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام