مجلس ایران دات كام
حاجی بابایی :

بودجه ۱۴۰۰ ایرادات زیادی دارد

بودجه ۱۴۰۰ ایرادات زیادی دارد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لایحه بودجه سال آینده ایرادات زیادی دارد اما مجلس به دنبال اصلاح این موارد است تا بودجه اثرگذار و واقعی شود.حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه ای که دولت به مجلس عرضه کرده است، با سیاست های کلی، برنامه ششم توسعه و بسیاری دیگر از قوانین ما مغایرت دارد.
وی بیان نمود: مجلس شورای اسلامی باید در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، مواردی از بودجه را که با برنامه ششم توسعه و قوانین بالادستی مغایرت دارد، اصلاح کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همینطور امکان دارد به علت شرایط روز، لازم باشد که قانون برنامه ششم توسعه در بعضی موارد اصلاح گردد که البته اصلاح قانون برنامه ششم توسعه احتیاج به دو سوم آرای نمایندگان در صحن علنی مجلس دارد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تصویب طرح اصلاح ساختار بودجه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در صورتیکه این مصوبه مجلس از جانب شورای نگهبان تایید و تبدیل به قانون شود، مجلس شورای اسلامی مصر است که حتما این قانون در لایحه بودجه سال آینده اعمال شود.
حاجی بابایی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کاملاً واقع بینانه نوشته شده است، اظهار داشت: برای نوشتن لایحه بودجه مولفه هایی در ذهن رئیس جمهور و دولتمردان وجود دارد که مطابق با آن مولفه ها، بودجه به خوبی نوشته شده است.
وی افزود: در مقابل، یکسری مولفه ها در ذهن نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تدوین لایحه بودجه وجود دارد که بر مبنای آن مولفه ها، ما معتقدیم که لایحه بودجه سال آینده ایراداتی دارد و این اشکالات باید اصلاح گردد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه البته این مساله همواره وجود داشته اما در سالهای مختلف شدت و ضعف داشته است، اظهار داشت: متاسفانه بودجه سال ۱۴۰۰ جزو بودجه هایی است که ضعف زیادی دارد اما باید تلاش نماییم که در این حوزه به تفاهم برسیم و بودجه ای را مصوب نماییم که واقعی و اثرگذار باشد.

1399/09/29
22:36:44
5.0 از 5
3987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳