مجلس ایران دات كام
رحیمی مظفری:

تولیدكنندگان تاوان كنترل بازار را می پردازند

تولیدكنندگان تاوان كنترل بازار را می پردازند

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مشکلات کشاورزان و دامداران ادعا کرد: دولت برای رفاه مصرف کننده با هدف کنترل بازار دسترنج تولیدکننده را هزینه می کند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، عبدالعلی رحیمی مظفری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در گام دوم انقلاب و تشکیل دولت اسلامی باید اصلاحات زیادی انجام دهیم، اظهار داشت: شفافیت باید در همه ابعاد سه قوه باشد. شفافیت جزیره ای مشکل ما را حل نمی نماید. قانون سالاری و شفافیت باید جای مسئول و مدیرسالاری را بگیرد. رفتار سلیقه ای نیز باید جای خودرا به شفافیت بدهد.
وی با اظهار اینکه جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نخواهد شد، اظهار داشت: مردم بدبین پادشاهانشان هستند. از بعضی مسئولان می خواهم اگر چشمشان از نگاه به غرب خسته شد، نگاهی به داخل نیز داشته باشند.
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: نه درآمدها و نه هزینه کردهای این لایحه از منطق برخوردار نیست. از دولت می خواهیم که اصلاحات اساسی روی این بودجه انجام دهد.
وی در مورد وضعیت کشاورزان و دامداران اظهار داشت: حال کشاورزان، دامداران، باغداران و روستاییان اصلا خوب نیست. قیمت نهاده ها با ارز آزاد است و با قیمت تولیدات ناسازگاری دارد. دو عامل اصلی حال این قشر را نامساعد کرده است. اول دلالان و واسطه گرانی که بین تولیدکننده و مصرف کننده قرار می گیرند و دوم عدم حمایت در خرید تضمینی. به عبارتی تاوان کنترل بازار از جیب تولیدکننده می رود. در حقیقت دولت برای رفاه مصرف کننده و کنترل بازار از دسترنج تولیدکننده هزینه می کند. چرا نمی پذیریم بزرگترین تولیدکنندگان گم نام که امنیت غذایی کشور را تامین می کنند کشاورزان و دامداران هستند.
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در آخر اظهار داشت: ما هر ساله مشکلات آب داریم، یا جایی را آب می برد و یا منطقه ای آب نمی خورد. این اتفاقات نشان میدهد که سیاست های وزارت نیرو توان مدیریت منابع آب کشور را ندارد. در کشوری که منابع طبیعی در اختیار تولید انرژی است خیلی از روستاها با قحطی و یا شیفت بندی آب مواجهند.1399/09/26
13:18:37
5.0 از 5
4241
تگهای خبر: دولت , قانون , قیمت , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱