مجلس ایران دات كام
در گزارش مجلس ایران دات كام تأكید شد:

لزوم برخورد با غارتگران منابع طبیعی گیلان

لزوم برخورد با غارتگران منابع طبیعی گیلان

نماینده رشت در مجلس با گلایه از بی توجهی مسؤلان در رفع مشکلات روستاییان، اظهار داشت: مسؤلان تنها توان برخورد با مردم عادی را دارند و غارتگران به سادگی در حال غارت منابع طبیعی گیلان هستند.سید علی آقازاده در حاشیه دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به مشکلات طرح هادی برای روستاییان، اظهار نمود: طرح هادی به جای اینکه مشکل روستا را حل کند طرحی گمراه کننده شده، این طرح یک مانعی برای روستاییان استان گیلان شده است.
وی ضمن اشاره به ابهامات طرح هادی، اظهار داشت: امروز شاهد ساخت ویلاها و ساختمان ها در زمین های زراعی هستیم بدون اینکه کسی از این کار ممانعت به عمل آورد، متأسفانه این تغییر کاربری ها بدون هیچ ضابطه ای در حال انجام می باشد.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات روستاییان برای ساخت خانه در حیات منزل خود هم افزود: یک نفر برای ساخت یک خانه در باغ خود در چارچوب طرح هادی مشکلات زیادی را متحمل می شود و شاهد می باشیم مسؤلان مربوطه به جای برخورد با دانه درشت ها با مردم ضعیف جامعه برخورد می کنند.
آقازاده با انتقاد از کم کاری مسؤلان در رفع مشکلات روستاییان، اظهار داشت: مسؤلان فقط توان برخورد با مردم عادی جامعه را دارند و غارتگران به سادگی در حال غارت منابع طبیعی گیلان هستند و مسؤلان دست روی دست گذاشته و هیچ کاری نمی کنند.
اهداف طرح هادی محقق نشده است
وی ضمن اشاره به اینکه قانون گذاران طرح هادی نیت خیر داشتند اما هدف آنها محقق نشد، افزود: تصمیم های غیر منطقی سبب شده که جوانان از روستا مهاجرت کنند و صدمه های فراوانی هم به جامعه وارد شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اظهار تأسف از اینکه در سایه غفلت مسؤلان مراتع تبدیل به بیابان و جنگل ها تبدیل به مرتع شده است، اظهار داشت: سوءاستفاده گران در حال نابودی جنگل های گیلان هستند و مسؤلان مربوطه صرفا تماشاچی شده اند.
آقازاده ضمن اشاره به اینکه در مشکلات منابع طبیعی سازمان های دیگر هم نقش دارند، اظهار داشت: مشکلات منابع طبیعی در ارتباط با یک دولت نمی گردد و همواره این مشکل وجود داشته است.
وی به هرج و مرج در حوزه ساخت ساز و شهرسازی گیلان اشاره نمود و اضافه کرد: وقتی قانون اجرایی نشود دیگر هیچ چیزی قابل کنترل نیست و بنابراین است که تاکید داریم کارها باید اصولی پیگیری شود.

1399/09/24
23:47:12
5.0 از 5
4599
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳