مجلس ایران دات كام
محمود صادقی:

اصلاح طلبان از قطار نظام پیاده نخواهند شد، عرب سرخی: اصلاح طلبان از فهرست انتخاباتی حداقلی و حداكثری صحبت نكنند

اصلاح طلبان از قطار نظام پیاده نخواهند شد، عرب سرخی: اصلاح طلبان از فهرست انتخاباتی حداقلی و حداكثری صحبت نكنند

به گزارش مجلس ایران دات كام ایرنا نوشت: محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم مشاركت همه گروه ها در انتخابات اظهار داشت: اصلاح طلبان از قطار نظام پیاده نخواهند شد.


محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، شامگاه جمعه در جمع فعالان اصلاح طلب دشت ورامین، اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر اساس مشاركت عموم مردم شكل گرفته است و بر مبنای قانون اساسی همه چیز باید با مشاركت فعال آحاد مردم انتخاب گردد. قهر با صندوق های رای راهبرد خوبی برای بیان نگرانی از وضعیت سیاسی جامعه نیست بلكه باید از تمامی ظرفیت های موجود بهترین استفاده را برد عضو فراكسیون امید مجلس دهم تصریح كرد: از نظر قانون اساسی تمامی اركان نظام باید با آرای عمومی مردم انتخاب شوند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس همینطور با انتقاد از رویكرد صداوسیما در وارونه جلوه دادن برخی واقعیت های جامعه اظهارداشت: صداوسیما به صورت سیستماتیك برخی مطالب را سانسور می كند و بسیار ماهرانه چهره ای وارونه از واقعیت نشان داده است. ایشان در ادامه با تاكید بر ضرورت توجه نمایندگان به وظایف قانونی اظهار داشت: ما حتی از كسانی كه امكان پرسیدن سوال از آنان وجود نداشت هم سوال كردیم؛ بعد از سوال بنده در مورد ۶۳ حساب قوه قضاییه تعداد آنها به پنج حساب محدود شد و حق امضای آنها هم از یك به سه امضا رسید. در شرایط فعلی نباید از فهرست انتخاباتی حداقلی و حداكثری صحبت كرد هم چنین فیض الله عرب سرخی در گفتگویی با روزنامه اعتماد، به نكاتی مانند نوسازی گفتمانی اصلاح طلبان اشاره نموده است كه در ادامه بخشی از آنرا می خوانید؛ *{درباره نوسازی گفتمانی اصلاح طلبان }: هر نیروی سیاسی اگر خواستار حضور موثر در عرصه سیاسی باشد باید متناسب با تغییر شرایط اجتماعی و سیاسی به بازسازی و نوسازی گفتمان خویش بپردازد. این بازتولید باید با ۲ ملاحظه صورت پذیرد؛ اول آنكه در امتداد اهداف راهبردی خود باشد و در هر شرایطی مسیر را به سمت اهداف راهبردی هموار كند ثانیا برپایه تحلیلی صحیح از شرایط تحول یافته سیاسی و اجتماعی صورت گیرد و بیشترین قرابت را با اصلی ترین مسائل و معضلات جامعه داشته باشد.
*{ در پاسخ به نیازمندی اصلاح طلبان به ائتلاف در انتخابات مجلس یازدهم}: فكر می كنم اصلاح طلبان قبل از اینكه به ائتلاف با این یا آن گروه بیندیشند باید راهبرد و اهداف انتخاباتی خویش را مشخص كنند. چگونه می توان بدون تعیین راهبرد انتخاباتی برای پیروزی در انتخابات دست به ائتلاف زد. اصلاح طلبان برای تعیین چنین راهبردی باید تحلیلی درست از موقعیت اجتماعی و سیاسی خود و هم پروژه هایی كه كانون های قدرت تعقیب می كنند، داشته باشـند. *{ درباره راهبرد نهایی اصلاح طلبان برای دستیابی به نتیجه بهتر و تهیه فهرست انتخاباتی}: با عنایت به آنچه در پاسخ به پرسش قبل عرض كردم به نظرم اصلاح طلبان باید با لیستی از كاندیداهای اختصاصی و قابل دفاع خود در انتخابات مجلس آینده شركت نمایند. كاندیداهایی كه در صورت پیروزی در مجلس به مطالبات اصلاح طلبانه ملتزم و متعهد باشند و حامیان شان بتوانند از عملكرد آنها دفاع كامل كنند و آنها هم پاسخگوی عملكرد خود باشند؛ ازاین رو به نظرم در شرایط فعلی نباید از فهرست انتخاباتی حداقلی و حداكثری صحبت كرد. 27215

1398/07/20
19:22:23
5.0 از 5
8527
تگهای خبر: حامی , قانون , قوه قضاییه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام