مجلس ایران دات كام
راستینه :

بستر واگذاری سرخابی‎ها فراهم است

بستر واگذاری سرخابی‎ها فراهم است

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس اظهار داشت: بستر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی فراهم شده اما نمایندگان مصر هستند که نباید در این حوزه نسنجیده عمل کرد.احمد راستینه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس، عنوان کرد: خصوصی سازی سرخابی ها یکی از آرزوهای هواداران این دو باشگاه است اما این خصوصی سازی الزاماتی دارد که اگر رعایت نشود، مصیبتی که برای هفت تپه به وجود آمد، برای این دو باشگاه هم به وجود می آید.
وی بیان نمود: در وهله اول باید اسناد مالی، قراردادها، تعهدات و املاک باشگاه های استقلال و پرسپولیس در حوزه های مختلف روشن و شفاف شود چونکه هم اکنون بخشی از این موارد شفاف نیست.
رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از انتظارات نمایندگان مجلس از وزیر ورزش و جوانان، خصوصی سازی و تمرکز بر شفاف سازی فعالیتهای باشگاه های ورزشی است و تابحال در جلساتی که با سلطانی فر داشتیم، نمایندگان این مطالبه را با وی مطرح نمودند.
راستینه عنوان کرد: بستر واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی آماده شده است اما لزوم دارد که پیش از این واگذاری لایحه باشگاه داری که در دولت آماده شده است، به مجلس شورای اسلامی عرضه شود تا هر چه سریع تر واگذاری این دو باشگاه عملیاتی شود.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه بحث واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس را پیگیری می کند اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصر هستند که نباید این واگذاری نسنجیده صورت گیرد.
رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه املاک استقلال و پرسپولیس تقریباً مشخص شده است، اظهار داشت: یکی دیگر از دغدغه های نمایندگان مجلس آن است که نوع واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به صورتی باشد که نقش هواداران به صورت ویژه در این واگذاری ها دیده شود و به عبارت بهتر هواداران باید در آن مشارکت جدی داشته باشند.
وی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی طرح نظام جامعه ورزش با تمرکز بر بخش خصوصی را آماده کرده و این طرح در حال بررسی است و بزودی جهت بررسی به صحن علنی مجلس عرضه می شود. این طرح به خصوصی سازی باشگاه ها و شفاف سازی قراردادهای ورزشی کمک خواهد نمود.


منبع:

1399/09/21
22:18:06
5.0 از 5
4846
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳