مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس:

طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در كمیسیون صنایع مجلس دنبال می شود

طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در كمیسیون صنایع مجلس دنبال می شود

مرکزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می شود تا روند ارتقای کیفیت در طراحی و ساخت خودرو بعنوان یک اصل در صنعت خودروسازی کشور لحاظ شود.


علی اکبر کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: تمایل به خرید کالای با کیفیت و مناسب یک امر بدیهی و منطقی است و در نتیجه هیچ کسی حاضر به خرید کالای فاقد کیفیت نیست، گرچه، کیفیت در سطوح مختلف قیمتی متفاوت می باشد و مردم به نسبت کیفیت کالا حاضر به پرداخت وجه آن هستند.
وی درباب خرید خودروی با کیفیت و ایمن اظهار داشت: در کالایی نظیر خودرو برخورداری محصول از کیفیت مناسب بمراتب اهمیت بیشتری از سایر کالاها دارد چونکه فقدان کیفیت و ایمنی منجر به ایجاد تهدیدی از طرف محصول، برای سلامت و جان سرنشینان به ویژه در تردد با سرعت بالا خواهد شد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انتظار به حق مردم درباب طراحی و ساخت خودرو های با کیفیت و ایمن و برخوردار از امکانات رفاهی مناسب، اظهار نمود: در طول این سال ها بر ارتقای کیفیت و ایمنی خودرو های ساخت داخل اهتمام صورت گرفته و مردم انتظار دارند که خودرویی طراحی و به بازار ارائه شود که ایمن بوده و از امکانات رفاهی مناسب برخوردار باشد.
وی خواهان تسریع در روند بهبود کیفیت طراحی و ساخت خودروی ایرانی شد و اضافه کرد: در امتداد اصل رقابت پذیری کالای ایرانی با مشابه خارجی باید خودرویی تولید شود که جای خودرا در صنعت خودروی دنیا به خوبی باز کند و سبب افتخار و غرور ملی شود.
کریمی، عدم خودباوری و اتکاء به توانمندی داخلی را مهمترین عقب افتادگی صنعت خودروسازی در ایران نسبت به کشورهای توسعه یافته دانست و اضافه کرد: این عدم خودباوری متاسفانه در سالهای گذشته در میان مدیران خودروساز و مدیران سیاست گذار صنعت خودرو در وزارت صمت دیده شده و به سبب سیاست های اشتباه در گذشته، اتکای صنعت خودروسازی به بیرون از مرزها بوده و در سایه واردات قطعات یا خودرو های خارجی همیشه در این صنعت وابسته باقی مانده ایم.
وی بیان کرد: اتکا به توانمندی داخلی در حوزه طراحی و قطعه سازی راه نجات صنعت خودروسازی از فضای بسته ای است که در آن قرار گرفته است و باتوجه به ظرفیت گسترده ای که در دانشگاه ها و محیط های علمی وجود دارد، ضرورت بهره گیری از دانش فنی و تخصصی جوانان ایرانی برای طراحی، قطعه سازی، فناوری نوین و دانش بنیان برای تقویت و رونق در تولید خودروی ایرانی بیش از گذشته احساس می شود.
کریمی اشاره کرد: تقویت خودباوری و اتکای به توانمندی داخلی این نوید را خواهد داد که از چرخه بسته خودروسازی خارج شویم و اینطور نباشد که مانند گذشته هر چند سال یکبار یک خودروی خارجی وارد کشور شود و در عین حال صنعت خودرو سالانه بیش از سه میلیارد دلار برای واردات قطعات خودرو تحت لیسانس های خارجی ارزبری داشته باشد.
وی اشاره کرد: شکوفایی، توسعه و خودکفایی در صنعت خودرو بدون نیاز ارزی و وابستگی به خارج و یا با حداقل نیاز به خارج امکان پذیر خواهد بود و امیدواریم این صنعت بالنده تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.1399/09/15
13:32:05
5.0 / 5
1058
تگهای خبر: طرح , قیمت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱