مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس خبر داد

طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار در نوبت رسیدگی كمیسیون انرژی قرار دارد

طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار در نوبت رسیدگی كمیسیون انرژی قرار دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از قرار گرفتن طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار در نوبت رسیدگی کمیسیون اطلاع داد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:
«چهارشنبه عصر کمیته ۳جانبه بررسی مسائل وزارت نفت با حضور مهندس زنگنه و برخی نمایندگان در مرکز پژوهشها به میزبانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس برگزار و بر ۷ محور توافق شد.
شب گذشته هم رئیس مجلس شورای اسلامی به طرح مهم مجلس برای ‎سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار اشاره نمود، که در نوبت رسیدگی ‎کمیسیون انرژی قرار گرفته است.»
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در بخشی از گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم تصریح کرد که از دیگر مواردی که در اصلاح ساختار بودجه باید مورد توجه قرار گیرد این است که امروز حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد خانواده ها ماشین ندارند و ما به ۵۰ درصد افرادی که ماشین دارند سوبسید انرژی و بنزین می دهیم اما فردی که مستضعف است و در روستا یا شهرستان زندگی می کند و به حمل و نقل عمومی هم دسترسی ندارد، یارانه نمی دهیم.
آیا این عدالت است فردی که خودش یک ماشین برای رفتن به شمال و یک ماشین برای رفتن به کویر دارد و فرزندش یک ماشین برای دوردور کردن در اندرزگو دارد هر چقدر که می خواهد بنزین ۳۰۰۰ تومانی بزند اما یک فرد روستایی هیچ یارانه ای دریافت نکند؟ چطور یک پیرمرد روستایی در زهک زابل این مورد را متوجه می شود اما بنده که رئیس مجلس هستم از آن درکی ندارم.
منبع:

1399/09/14
20:34:31
5.0 از 5
4239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام