مجلس ایران دات كام

مخالفت مجلس با اجبار دولت به خروج بلافاصله از پروتكل الحاقی

مخالفت مجلس با اجبار دولت به خروج بلافاصله از پروتكل الحاقی

به گزارش مجلس ایران دات كام نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اجبار دولت به خروج بلافاصله از اجرای پروتكل الحاقی منع گسترش سلاح هسته ای مخالف كردند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی ماده ۶ طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، پیشنهاد وحید جلال زاده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به منظور اجبار دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی منع گسترش سلاح هسته ای بلافاصله بعد از تصویب این قانون را بررسی نموده و در نهایت با آن مخالفت کردند.
سید غنی نظری در مخالف با این پیشنهاد تصریح کرد: همه ما داغدار ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده هستیم اما ما باید فرصت دو ماه برای توقف اجرای پروتکل الحاقی به دولت دهیم که دیگر بهانه ای نداشته باشد. بطور قطع دولت بلافاصله مبادرت به این کار نخواهد کرد. اگر دوماه فرصت دهیم دیگر جای بهانه ای نبوده و این ماده موثرتر واقع خواهد شد.
سید سلمان ذاکر در موافقت با این پیشنهاد بیان نمود: ما نباید اجازه دهیم که دشمن ما را گیج کند. اگر دو ماه به آنها فرصت دهیم یعنی ما در تصمیم خودم مردد هستیم. باید پاسخ کوبنده ای به دشمن داده شود و تعللی نباید صورت گیرد. تاکنون برجام چه ثمره ای داشته است؟ آیا مشکل اشتغال را حل کرده است؟ باید قاطعانه در مقابل دشمن ایستاد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم در مورد این پیشنهاد خاطرنشان کرد: در مورد زمان توقف اجرای پروتکل الحاقی زمان های گوناگونی در کمیسیون مطرح گردیده است. این آخرین فرصتی است که به طرف های برجامی برای کنار زدن تحریم های بانکی و نفتی داده می شود. نیاز است برای این مورد مهم از مجلس صدا واحدی بلند شود و اجماع ملی در مورد این تصمیم شکل بگیرد. نباید بگونه ای تصمیم گرفت که این مصوبه به شورای نگهبان رفته و باردیگر به مجلس شورای اسلامی برگردد و فرصت را از دست دهیم. نظر کمیسیون بر روی فرصت دوماهه است.1399/09/12
13:12:26
5.0 از 5
4157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام