مجلس ایران دات كام
رییس مجمع نمایندگان استان مركزی:

مطالبات دانشگاه های آزاد كشور از بنیاد شهید تسویه شد

مطالبات دانشگاه های آزاد كشور از بنیاد شهید تسویه شد

رئیس مجمع نمایندگان استان مركزی اظهار داشت: تمامی مطالبات بنیاد شهید به دانشگاه آزاد در سطح ملی پرداخت و تسویه شده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، علی اکبر کریمی درباب گزارش جلسه روز گذشته با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در این نشست در امتداد تامین تسهیلات کامل و افزایش یافته پروژه ۲۶۴ واحدی مسکن ایثارگران و خانواده معظم شهدا در شهر اراک قرار شد با بانک عامل صحبت های لازم به عمل آید تا این پروژه هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به مشکلات فرهنگیان ایثارگر در خصوص کسر غیر قانونی ۲ درصد از حقوق آنها به علت حق بیمه درمانی اظهار داشت: قرار شد این اقدام غیر قانونی باتوجه به معافیت کامل جانبازان از پرداخت حق بیمه رفع گردد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی اظهار داشت: در امتداد پرداخت حقوق جانبازان معسر زیر ۲۵ درصد قرار شد با تامین اعتبار لازم برای هر برخی از این جانبازان دارای این شرایط حقوق و مستمری لحاظ شود.
کریمی با اشاره به بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان عنوان کرد: اخیراً در مجلس استفساریه نسبت به این قانون داشتیم مقرر است بخشنامه اجرائی برای این قانون در دولت تصویب شود و بنیاد شهید این مساله را در دولت مطرح کند تا شرایط آسانی برای تبدیل وضعیت استخدامی این اقشار به وجود آید.
وی درباب مطالبات دانشگاه ها از بنیاد شهید برای شهریه دانشجویان ایثارگر اضافه کرد: در استان مرکزی مطالبات معوقه دانشگاه ها از بنیاد شهید ۶۶ میلیارد تومان است که عمده آن به مبلغ ۶۲ میلیارد تومان مربوط به دانشگاه آزاد استان است که در این خصوص اعلام گردید تمامی مطالبات بنیاد شهید به دانشگاه آزاد در سطح ملی پرداخت و تسویه شده و به دانشگاه های استانها این مساله اطلاع رسانی شده تا مشکل دانشجویان ایثارگر رفع گردد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی درباب رفع مشکلات خواهران مجرد شهدا اظهار داشت: این افراد اغلب تحت تکفل پدر و مادر شهید زندگی کرده و با فوت والدین فاقد سرپرست و درآمد هستند، قرار شد در این خصوص مستمری برای آنها در نظر گرفته شود.
کریمی به پرداخت حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب بسیجی غیر شاغل اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران و تبصره آن برخی از این افراد از طرف بنیاد شهید و نیروهای مسلح از حقوق و مستمری برخوردار شدند و برای سایر افرادی که وضعیت مشابه را دارند این حقوق برقرار نشده و سبب گلایه مندی برخی از جانبازان و ایثارگران شده است. با طرح این مساله باید تلاش شود سایر افراد مشابه حقوق و مستمری مانند سایر افراد دریافت نمایند و نباید تبعیضی بین آنها قائل شد و بنیاد شهید بوسیله هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح و فراکسیون ایثارگران در مجلس این مساله تعیین تکلیف شود.
وی درباب اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان اظهار داشت: متأسفانه با وجود تصریح قانون برنامه ششم برای حل مشکل اشتغال فرزندان شهدا تا اختتام این برنامه، تا حالا این تعهد و تکلیف از طرف دولت انجام نشده است و برخی از فرزندان بیکار هستند و قرار شد حل این مشکل از طرف سازمان امور استخدامی کشور پیگیری و ادامه پیدا کند.
کریمی اضافه کرد: درباب استخدام فرزندان ایثارگران جانبازان، در دستگاه های دولتی تسهیلات پیش بینی شده در قانون پیگیری شود برای اینکه یکی از معضلات جدی خانواده ایثارگران موضوع بیکاری فرزندانشان است و حق آنها است که دغدغه اشتغال نداشته باشند و از فرصت های شغلی برمبنای اولویت قانون که برای آنها تعیین شده، برخوردار شوند.
وی اظهار داشت: تعامل بیشتر باید بین بنیاد شهید با مجلس برقرار شود و مطالبات خانواده شهدا و ایثارگران در قوانین بطور کامل اجرا و رفع گردد.

1399/09/11
23:09:42
5.0 از 5
1987
تگهای خبر: پیگیری , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام