مجلس ایران دات كام

موافقت مجلس با اعطای فرصت یك ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتكل الحاقی

موافقت مجلس با اعطای فرصت یك ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتكل الحاقی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد اعطای فرصت یك ماهه به دولت در جهت توقف اجرای پروتكل الحاقی موافقت كردند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی ماده 6 طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها پیشنهاد علیرضا ذاکانی به همراه گروه دیگری از نمایندگان را به منظور اعطای فرصت یک ماهه به دولت در جهت توقف اجرای پروتکل الحاقی بررسی نموده و در نهایت با آن موافقت کردند.
علیرضا ذاکانی در توضیح این پیشنهاد بیان نمود: برپایه این پیشنهاد به طرف های برجامی یک ماه فرصت داده می شود تا تحریم های بانکی و نفتی ایران را به صورت کامل برطرف کنند و در صورت عدم تحقق این مورد دولت موظف است یک ماه بعد از تصویب این قانون اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف نماید و کلیه نظارت های فراتر از پادمان هم متوقف می شود.
وی افزود: متاسفانه عده ای با انتقال اطلاعات به دشمن به نظام و منافع مردم ضربه می زنند و ما باید از این مورد جلوگیری نماییم. همه هم در این ماجرا هم نظر هستند، اما از آنجائیکه شورایعالی امنیت ملی فرصتی را در نظر گرفته است، مجلس شورای اسلامی هم این فرصت را یک ماهه در نظر می گیرد تا هم فرصتی برای راستی آزمایی از رفع کامل تحریم های بانکی و نفتی باشد و از سویی هم تفاهمی که با شورایعالی امنیت ملی صورت گرفته است اجرایی شود. این فرصت فرصتی است برای راستی آزمایی از سوی مقابل هم می باشد.
در نهایت نمایندگان با این پیشنهاد موافقت کردند.
برپایه این پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف توافق هسته ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش یک ماه بعد از تصویب این قانون اجرای داوطلبانه سند پروتکل الحاقی را متوقف نماید.
منبع:

1399/09/11
13:17:49
5.0 از 5
4112
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام