مجلس ایران دات كام
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبر داد

مجلس برای نهایی كردن پاسخ متقابل به ترور شهید فخری زاده، جلسه فوق العاده برگزار می نماید

مجلس برای نهایی كردن پاسخ متقابل به ترور شهید فخری زاده، جلسه فوق العاده برگزار می نماید

سخنگوی هیات رئیسه مجلس از تشكیل جلسه فوق العاده مجلس برای تصمیم گیری در مورد اقدام متقابل در جهت ترور شهید فخری زاده اطلاع داد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن دهم آذرماه، روز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم نمایندگان در راه شهید مدرس گام بردارند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قرار بود در جلسه غیرعلنی امروز وزیر اطلاعات حضور یابد اما با عنایت به مذاکره ای که در آستانه این جلسه از جانب رئیس مجلس انجام شد، مقرر شد مجلس رأسا جلسه را اداره کند ازاین رو وزیر اطلاعات حضور نیافت.
وی اضافه کرد: در این نشست غیرعلنی برخی نمایندگان، رؤسای کمیسیون ها، رئیس مرکز پژوهش ها و رئیس مجلس بحث هایی را مطرح نمودند و جزئیات شهادت دانشمند بزرگ فخری زاده تشریح و در این راستا بعضی از ابهامات روشن شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همینطور مقرر شد در برنامه ریزی هایی که مقرر است صورت گیرد با نیت خوانی اراده دشمنان در عرصه بین المللی اقداماتی صورت گیرد که در جهت پاسخ متقابل متناسب با رفتار آنان باشد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه تروریسم مبحث مذموم است و دشمنان با این اقدام برای خود شرمساری رقم زده اند چونکه شخصیت علمی برجسته بین المللی را با تمهیدات گسترده به شهادت رساندند.
فرهنگی اضافه کرد: مقرر شد طرحی که در کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال بررسی است هرچه سریع تر نهایی شده و گزارش آن به صحن علنی مجلس عرضه شود. مطابق ماده ۱۰۰ آئین نامه مجلس باید جلسه فوق العاده تشکیل و نهایتا تا روز چهارشنبه این طرح در صحن علنی مجلس نهایی شود.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام مذکور گامی است که مجلس شورای اسلامی برمی دارد ازاین رو دستگاههای امنیتی و دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی تدابیر و تمهیدات لازم را برپایه وظایف خود در جهت برخورد با این جنایت بزرگ در نظر خواهند گرفت؛ این جنایت بزرگ در آستانه جنایت دیماه و شهادت سردار سلیمانی انجام شده که باید پاسخ متناسب به آن داده شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: اقدامات باید طوری طراحی شود که نقشه دشمنان خنثی شود و در جهت تأمین منافع ملی گام موثر برداریم.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: فوریت طرح یاد شده در ۱۳ آبان ماه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و الان در کمیسیون در حال بررسی است که به ابعاد مختلف همچون امنیت ملی، حوزه اقتصادی و تحریم و... می پردازد.
فرهنگی در مورد روند برگزاری جلسات علنی مجلس شورای اسلامی، افزود: تا زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به این جمع بندی نرسد که از شرایط سخت کرونایی عبور نکرده ایم این روند ادامه خواهد داشت و جلسات مجلس در ۳ مکان مختلف از راه ویدیو کنفرانس برگزار می گردد.
منبع:

1399/09/09
12:04:41
5.0 از 5
4234
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲