مجلس ایران دات كام

راهكارهای یك عضو كمیسیون بهداشت برای مقابله با كرونا

راهكارهای یك عضو كمیسیون بهداشت برای مقابله با كرونا

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم افزایش آگاهی مردم برای مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: اساسا می توان با سبك زندگی سالم با بیماری كرونا مقابله نماییم.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در بررسی بیماری کرونا باید به سه عامل توجه کرد عامل اول مهاجم که ویروس می باشد عامل دوم محیطی بوده که بر آن موثر خواهد بود و عامل سوم میزبان یعنی انسان شمرده می شود.
وی افزود: مهاجم یا ویروس کرونا رفتارهای ناشناخته ای داشته که قابل پیش بینی نیست بنا بر این باید رفتارهای پیشگیرانه داشته باشیم که این با بهره گیری از عوامل محیطی یعنی زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی و همین طور شست وشوی مکرر دستها و در نهایت قرنطینه میسر می شود. حال این که چقدر این اقدامات موفقیت آمیز خواهد بود جای بحث دارد، ولی تا اینجا مشخص است که دو عامل مهاجم و محیط نمی تواند به خوبی با کرونا روبرو شود چون پیش بینی های دقیقی درباره ی ویروس وجود ندارد و نتوانسته ایم به خوبی عوامل محیطی را کنترل نماییم.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: می توان با داشتن اطلاعات دقیق از عامل سوم یعنی میزبان ویروس کرونا یا همان انسان با آن مقابله نمود. برای این کار باید روی افزایش آگاهی مردم تمرکز کرد تا با افزایش سیستم ایمنی و تقویت بدن بتوان در صورت مواجهه با این بیماری با آن مقابله نماییم، پس در وهله ی اول مردم باید از چگونگی تقویت سیستم ایمنی خود آگاهی داشته باشند که در اینجا طب ایرانی بسیار راهگشا است.
وی افزود: از گذشته ویروس های ناشناخته ای وارد جهان شدند که همیشه موارد مشابهی داشته است. باید با بهره گیری از تجارب گذشته و تمسک به سبک زندگی سالم به افراد برای خود مراقبتی و تقویت سیستم ایمنی کمک کرد همچون این راهکارها خواب کافی، استفاده از غذای سبک و پرهیز از غذاهای سنگین و یا صنعتی و شور و ترش است که هر کدام می تواند عضو حساس در مواجهه با کرونا یعنی ریه را درگیر کند بنا بر این لازم است افراد به لحاظ جسمی و روانی خودرا تقویت کرده و آگاهی های لازم را داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جمع بندی اظهار نمود: سبک زندگی سالم می تواند در مقابله با بیماری کرونا موثر باشد، پس باید آگاهی مردم را افزایش داد و زندگی سالم را ترویج داد و آنرا تقویت کرد. یکی از بازوهای علمی برای این کار استفاده از ظرفیت سبک زندگی سالم و ایرانی است.
منبع:

1399/09/04
11:43:17
5.0 از 5
4274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵