مجلس ایران دات كام
قالیباف در جشنواره بسیج دانشجویی:

نظام بروكراسی كشور بیشتر از دشمن خارجی مانع پیشرفت انقلاب است

نظام بروكراسی كشور بیشتر از دشمن خارجی مانع پیشرفت انقلاب است

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس اظهار داشت: امروز نظام بروكراسی و اداری در كشور حتی بیشتر از دشمن خارجی یعنی آمریكای جنایتكار مانع پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (یکشنبه ۲ آذر) در آیین اختتامیه دومین جشنواره نجم بسیج دانشجویی (نهضت جوانان مسئله محور) که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار نمود: آغاز هفته بسیج را به همه بسیجیان مخلص و خدمتگزاری که در چهل سال اخیر همیشه برای فداکاری در راه آرمان های انقلاب اسلامی و برداشتن بار مشکلات از دوش مردم آمده بودند را تبریک می گویم.
قالیباف اظهار داشت: امروز بسیج مستضعفین مصداق واقعی شجره طیبه است و ریشه در فرهنگ قرآنی و دوده و همین طور ریشه در آرمان های انقلاب اسلامی دارد و ثمرات آن همچون محرومیت زدایی و دفع تهدیدات دشمن در حوزه های گوناگون، چه در دوران دفاع مقدس و چه در عرصه علمی، بوده است.
وی اظهار داشت: رهبر انقلاب بسیج را مکتبی ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت جهانی نامیدند چونکه آنها باور به خدا و باور به مردم را باور کردند. این اساس تشکیل دهنده بسیج است و منطق حاکم بر همه نیروهایی است که در انقلاب پیش قراول هستند. این مساله در تمام پیروزی هایی که انقلاب اسلامی به دست آورده، حاکم است.
رئیس مجلس اظهار داشت: ما در تمام سالهای انقلاب اسلامی دیدیم که هرگاه مردم را در کارها دخالت دادیم، در هر عرصه ای موفق شدیم. در دفاع مقدس خداباوری در کنار باور واقعی امام (ره) به نیروهای مردمی بود. این بود که در دوران دفاع مقدس، پیروزی را برای ما رقم زد. امروز در عرصه های محرومیت زدایی می بینید که تا مردم پای کار نیایند، نیروهای رسمی و دولتی توان قدم برداشتن ندارند.
وی اشاره کرد: رهبر انقلاب در ابتدای بیانیه گام دوم تاکید نمودند که انقلاب اسلامی آغازگر عصر جدیدی در عالم است. انقلاب ما به رهبری امام (ره) نظام حاکم و تصمیم گیر جهان را به چالش کشید و یک مسیر جدیدی را شروع کرد.
قالیباف اظهار داشت: جوان ایرانی به ویژه جوان بسیجی باید خودرا در مرکز عالم بداند در این صورت است که مجاهدت های ما معنای دیگری را پیدا می کند. آن جوانی که در سالهای دفاع مقدس از خانه، خانواده و آرامش خود گذشت و در مقابل دشمن ایستاد، تنها از یک شهر و چند کیلومتر خاک و سرزمین و وطنش دفاع نکرد بلکه با ایثاری که نشان داد، در مدار مجاهدتی حرکت کرد که در نهایت به شکل گیری تمدن اسلامی منجر خواهد شد.
رئیس مجلس اشاره کرد: امروز نیز ایثار و فداکاری، هر یک از ما را به جریان جهانی وصل می کند و در مقابل انفعال، بی خیالی و وادادگی در مقابل دشمنان، ما را در شما یاری رسانندگان به جریان باطل قرار خواهد داد.
قالیباف اشاره کرد: امروز همان جوانی که در گوشه ای از کشور، عضوی از جریان مردمی، جریانی از جریان های حرکت جهادی و قسمتی از حرکت محرومیت زدایی شمرده می شود، مجاهدت هایی می کند که دقیقاً همتراز با آنچه مجاهدان فی سبیل الله در دوران دفاع مقدس می کردند، است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی نه با جریان های گسترده مالی و نه پیوند با قدرت های استکباری که دقیقاً با پیروی از سنت های الهی و با اتکا بر نیروهای مردمی، پیش رفته و کار را تا امروز به جلو برده است و این همان مسیری است که انبیا الهی در پیش گرفتند.
رئیس مجلس اشاره کرد: امروز جوانان بسیجی که در تشکل های دانشجویی و در مسجد یا گروه های جهادی مشغول فعالیت هستند، در واقع به ساختمانی شکل می دهند که می توان از آن بعنوان مستحکم ترین دژ دفاع از آرمان های انقلاب و بزرگترین سد در مقابل نقشه های مستکبران نام برد.
قالیباف اظهار داشت: ما تا نگاه تمدنی به کارهای خودمان نداشته باشیم، علاوه بر اینکه با کمترین تهدیدات رنگ می بازیم و تسلیم می شویم، انگیزه ای هم برای فعالیت نخواهیم داشت. با سستی و کوتاهی ما بویژه جوانان حزب اللهی که پیش قراولان این حرکت هستند و اساس حرکت را رو به جلو پیش می برند و با شدت گرفتن کارهای جوانان در سطح جامعه و افزایش تاثیرگذاری آنها، این حرکت قوی تر و منسجم تر نخواهد شد.
وی اضافه کرد: هیچ وقت خودتان را در حاشیه تحولات ندانید. خودرا تاثیرپذیر از یک اتفاق ندانید. هرکدام از شما فردی بسیار موثر در تحقق اهداف نهایی انقلاب اسلامی و رساندن هست ها به بایدها هستید. همه ما در هر جایگاهی که هستیم وظیفه داریم که نشان دهیم دین اسلام و نظام اسلامی بعنوان مظهر تحقق سیاسی دین اسلام در اداره حکومت کارآمد است. وظیفه همه ما اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است.
رئیس مجلس اظهار داشت: سوءمدیریت و ناکارآمدی به اندازه بی اعتقادی و وادادگی و التقاط فکری لطمه زا است و می تواند در راه پیشرفت انقلاب مانع بوجود آورد. ماموریت امروز همه جوانان ما در سراسر کشور شکستن حلقه های تو در توی سو مدیریت است. موتور تمامی حرکت های مردمی بی شک جوانان ایران زمین هستند و در بسیج نیز جوانان حزب اللهی در همه این سال ها پای کار بودند و پیشرفت حقیقی را رقم زدند.
قالیباف اظهار نمود: جوانان بسیجی سراسر کشور وظیفه ای بر عهده دارند و آن هم رفع مشکلات مردم در امتداد اهداف انقلاب اسلامی و تبدیل شدن به موتور پیشران است. بدون پرده پوشی باید گفت امروز نظام بروکراسی و اداری در کشور حتی بیشتر از دشمن خارجی یعنی آمریکای جنایتکار مانع پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی است.
وی اضافه کرد: جوانان حزب اللهی باید منطق خداباوری و مردم باوری را به تمام عرصه های اداره جامعه بیاورند و همانطور که ما توانستیم نشان دهیم چگونه این منطق به حفظ امنیت مردم در کشور خودمان و سراسر منطقه کمک می نماید، چگونه می توان در معیشت مردم نیز موثر باشد. اگر همین منطق وارد عرصه محرومیت زدایی شود کاری می کند که نظام های جهانی آنرا باور نخواهند کرد.
رئیس مجلس اظهار داشت: امروز جوانان ما همانگونه که در مقابل زیاده خواهان ها و ظلم و خوی استکباری آمریکا ایستادند، همانطور که در آرمان مقدس فلسطین قدمی عقب ننشستند و با تمام توان در مقابل رژیم صهیونیستی قد علم کردند باید برای تغییر نظام بروکراسی حاکم بر کشور نیز خودرا در خط مقدم قرار دهند و باید برای احصاء نظام مسائل کشور نیز پیش قراول اول باشند.
قالیباف اظهار داشت: شما ماموران تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی هستید. ما می دانیم که راهکارهای مختلفی برای پیشرفت کشور وجود دارد به شرط اینکه هم انگیزه عملیاتی کردن آنها وجود داشته باشد و هم بتوانیم با جلب مشارکت های مردمی مثل سالهای دفاع مقدس، تحقق عملی آنها را در سراسر جامعه را ممکن سازیم.
وی اشاره کرد: ما در مجلس از همه جوانان عزیز به ویژه از جوانان بسیجی و حزب اللهی خواهشمندیم تا به ما برای تحقق چهار هدف اصلی مجلس که همان شفاف سازی، مردمی سازی، هوشمند سازی و کارآمد سازی است، کمک کنند. سازوکارهای جلب مشارکت نیازمند تدوین است و ساختار مجلس و سایر نهادهای تصمیم گیر در کشور باید از وضعیت بسته فعلی تغییر پیدا کنند و جوانان هستند که بطور عملیاتی در پیشبرد این امور موثر واقع می شوند مخصوصاً با حرکت های دانش بنیانی که امروز در محیط جوانان و دانشگاه فراهم گشته است.
رئیس مجلس اظهار داشت: جوانان باید بدانند راه را باید باز کنند و همانگونه که موثر هستند، خودشان آن مسیر و محیط اطراف را با همه مشکلات و موانعی که وجود دارد، تغییر بدهند. همین مشکلات را در دوران جوانی و سالهای دفاع مقدس بویژه در سالهای ابتدایی که مدیریت جنگ در دست بنی صدر بعنوان فرمانده کل قوا بود، اینطور بود. آنها حتی به ما فشنگ نمی دادند و اجازه ورود به خط مقدم جبهه را به ما نمی دادند. اگر آن زمان جوانان را از در بیرون می کردند آنها از پنجره وارد می شدند.
قالیباف اظهار داشت: برای جلوگیری از تعمیق روش های مدیریتی مغایر با آرمان ها و باورهای انقلاب اسلامی نباید منتظر کسی باشیم و نه تردید به خودمان راه دهیم. یا حضور خودمان را بی تاثیر بدانیم. ناامیدی سم کار تشکیلاتی است و مخدر از کار انداختن توان مطالبه گری و تاثیرگذاری جوانان است.
وی اشاره کرد: شما تأثیرگذارترین قشر در زیست بوم انقلاب اسلامی هستید. تک تک شما مهمید و ارزش کار خود و اثرگذاری تان را دست کم نگیرید. نقش آفرین امروز بسیج دانشجویی در نهضت مساله محوری و نقش آفرینی تخصصی شما حرکتی بسیار درخشان و قابل تقدیر است. هسته های مساله محور بسیج دانشجویی نشانگر آنست که بسیج در تلاش خواهد بود تا در حل مسائل جامعه نقش آفرینی کند و جوان بسیجی طلایه دار این حرکت در کشور است.
رئیس مجلس اضافه کرد: امروز بیش از ۲ هزار هسته مساله محور شما فعال است و در صورتیکه این هسته ها با نهادهای سیاستگذاری مرتبط شوند، با واقعیات روز جامعه عجین باشند و در نهایت بتوانند الگوی مدیریت جهادی را در عمل برای رفع مشکلات مردم بویژه مشکلات محرومان فعال کنند، نهضتی به بزرگی دفاع مقدس را نسل امروز جوان رقم خواهد زد.
قالیباف اشاره کرد: ما در مجلس تمام ظرفیت خودمان را برای تسریع این حرکت به میدان آوردیم و مطمئنیم که با نقش آفرینی هرچه بیشتر جوانان ایران و تخصص گرایی و علم گرایی آنها در کنار روحیه جهادی، حل هر مشکلی را ممکن خواهدنمود همانطور که روزی برهم زدن نقشه های دشمن در کشور و منطقه نا ممکن به نظر می رسید، همانطور که روزی موفقیت در دوران دفاع مقدس نا ممکن بود.
وی افزود: امروز نیز با اطمینان به شما می گویم که تعمیم منطق سنت های الهی و رویکرد مردم باوری، مشکلات اقتصادی را قابل مدیریت می کند و این می تواند ایران را قوی تر کند و اگر ایران قوی شود یعنی تک تک مردم ایران قوی می شوند و این مقدمات تشکیل تمدن اسلامی با همین فعالیت ها فراهم خواهد شد.


منبع:

1399/09/02
20:21:28
5.0 از 5
4035
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴