مجلس ایران دات كام
حجت الاسلام قمی در نشست با نایب رئیس مجلس:

مهم ترین دغدغه كنونی ما مظلومیت حوزه فرهنگی است

مهم ترین دغدغه كنونی ما مظلومیت حوزه فرهنگی است

به گزارش مجلس ایران دات كام نشست نایب رییس مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به منظور رفع مشكلات اصحاب فرهنگ و هنر كه در زمان انتشار كرونا به شكل جدی صدمه دیده اند، برگزار گردید.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نشست علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه اول آذر ماه) با حضور حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری این سازمان و نمایندگانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جهت بررسی مشکلات حوزه فرهنگ و هنر برگزار گردید.
نیکزاد ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، اظهار داشت: به دنبال تحقیقات میدانی مشخص شد که اصحاب فرهنگ و هنر با مشکلات عدیده ای رو به رو شده اند، ازاین رو این نشست با هدف رفع مشکلات افراد فعال در این عرصه برگزار شده است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: الان خیلی از افراد فعال در حوزه فرهنگ و هنر شامل هنرمندان به علت تعطیلی سینماها، تئاتر، فرهنگسراها و … ناشی از انتشار کرونا با مشکلات اقتصادی جدی رو به رو شده اند ازاین رو لازم است تدابیری جهت رفع دغدغه های این قشر اتخاذ شود.
وی ضمن اشاره به اهمیت نقش فرهنگ در ارتقا کشور، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در کشور به جایی برسیم باید از ظرفیت نیروهای انسانی فعال در حوزه فرهنگ و هنر بخصوص آن هایی که تمام تلاش خویش را در جهت توسعه هنر انقلابی به کار گرفته اند، استفاده نماییم.
در ادامه حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: مهم ترین دغدغه کنونی ما مظلومیت حوزه فرهنگی است، آن هم در شرایطی که مردم در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند، ازاین رو لازم است به غیر از اصلاحاتی که باید در رویه های اقتصادی کشور ایجاد شود به اصحاب فرهنگ هم به شکل جدی کمک گردد تا بتوانند این مقطع زمانی را بهتر پشت سر بگذارند.
وی با تکیه بر اینکه از مظلومیت درآوردن فرهنگ و اصحاب آن دغدغه مشترک اهالی این نشست است، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری به صورت جد درصدد بهینه تر کردن و برنامه مند کردن فعالیتهای فرهنگی هستند تا اقدامات صورت گرفته در این عرصه اثربخش تر باشد.
قمی ضمن اشاره به اهمیت تأمین اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر، تصریح کرد: الان لازم است اصلاح رویه ها و سامانه های بودجه ریزی در مورد مقوله فرهنگ و هنر در دستورکار قرار گیرد، ضمن اینکه به این نکته توجه گردد که استفاده بهینه از بودجه تنها با تغییرات اعداد و ارقام امکان پذیر نیست بلکه باید در جهت اصلاح رویه ها از راه هوشمند کردن برنامه ها با هدف بهبود اوضاع فرهنگی کشور تدابیری اتخاذ نمود.
در ادامه این نشست مسئول حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی گزارشی از نحوه هزینه کردها، درآمدها، مأموریت های این سازمان و مشکلاتی که به دنبال انتشار کرونا با آن رو به رو شده اند، عرضه داد.
بر اساس این گزارش در این جلسه نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم گزارشی از نحوه تخصیص اعتبارات به حوزه فرهنگ و هنر که در سال ۱۴۰۰ با افزایش مطلوبی همراه خواهد بود، همینطور عواملی که مانع از تخصیص اعتبارات مطابق با انتظارات به بخش های مختلف همچون حوزه فرهنگی می شود، توضیحاتی را عرضه دادند.

1399/09/02
09:43:42
5.0 از 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام