مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون بهداشت مجلس خبر داد

تصویب تحت پوشش بیمه قرار گرفتن بیماران كرونائی

تصویب تحت پوشش بیمه قرار گرفتن بیماران كرونائی

لرستان عضو كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به كمك وزیر و شورای عالی بیمه ها تصویب گردید كه از این پس تمام دارو و درمان بیماران كرونائی و حتی اقلام یك بار مصرف مورد نیاز آنها تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به سمت فصل سرد می رویم و بیماری کرونا ویروس می تواند با آنفلوآنزا همپوشانیداشته باشد و شدت بیماری و شیوع آن افزایشی چندین برابر داشته باشد.
وی با اعلان اینکه بیمارانی که دارای بیماری زمینه ای ریوی، قلبی و عروقی، کلیپی، فشارخون و یا بیمارانی که کورتن استفاده می نمایند بایدتحت درمان قرار گیرند تا چنانچه گرفتار کرونا ویروس شدند فوت نکنند، اضافه کرد: باید تعداد تست ها و نمونه گیری ها را افزایش داده وهدفمند نماییم.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید افرادی که بیماریهای زمینه ایدارند بخاطر ترس از کرونا در خانه بمانند و به وضعیت حادتری گرفتار شوند بلکه بایدنسبت به درمان خود بوسیله پزشک متخصص اقدام نمایند.
ابراهیمی بیان کرد: ضرورت دارد این افراد به هر طریقی پایش شوند.
نماینده مردم سلسله و دلفان با اشاره به اینکه در ستاد کرونای استان سفارش شده تعداد تست ها را افزایش و هدفمند انجام دهیم وافرادی که مثبت هستند را قرنطینه نماییم نه اینکه رها شوند، اشاره کرد: ضرورت دارد افراد مثبت را غربالگری کرد و بعد از پایش آنها رادر نقاهتگاه ها به مدت دو هفته از دیگران جدا و تحت درمان قرار گیرند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه یکی از اعتراضات بنده درستاد کرونا این بود که درمان بیماران کرونائی تحت پوشش بیمه ها نبود و بصورت آزاد اینامر انجام و فرد متحمل ۴۰ میلیون تومان هزینه درمان می شد، اضافه کرد: خوشبختانه به کمکوزیر و شورای عالی بیمه ها تصویب گردید که زین پس تمام دارو و درمان بیماران کرونائی وحتی اقلام یک بار مصرف مورد نیاز آنها تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد.
ابراهیمی اظهار داشت: هم اکنون مشکل آنچنانی برای درمان بیماران کرونائی نداریم و به لحاظ دارو نیز محدودیت نداریم.
وی از تلاش مجاهدانه و جهادی کادر درمان و پرستاری که با دستمزد کم به مردم خدمت می کنند قدردانی نمود.
منبع:

1399/08/23
18:26:13
5.0 از 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳