مجلس ایران دات كام
پورابراهیمی خبر داد

موافقت وزارت صمت با افزایش خوراك كارخانه روغن نباتی گلناز كرمان

موافقت وزارت صمت با افزایش خوراك كارخانه روغن نباتی گلناز كرمان

كرمان نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ظرفیت خوراك شركت روغن نباتی گلناز كرمان اظهار داشت: تلاش ما بر این است به زودی با افزایش ظرفیت خوراك این شركت افزایش تولید و بازگشت كارگران بیكار شده در فاز نخست تا ظرفیت 400 نفر را به اشتغال شاهد باشیم.


دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" روز پنجشنبه در نشست و بازدید مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت از شرکت روغن نباتی گلناز اضافه کرد: به زودی خوراک مورد نیاز تولید شرکت روغن نباتی گلناز افزایش پیدا خواهدنمود و سبب افزایش تولید این کارخانه می شود.
وی با اشاره به بازدید و نشست مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت از کارخانه روغن نباتی گلناز اظهار نمود: خوشبختانه در طول ماه های اخیر با پیگیری مستمر انجام شده مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان در موضوعات مالیاتی، بیمه ای و بانکی رفع شد.
پورابراهیمی خطاب به معاون وزیر صمت اشاره کرد: مشکلات فرآروی کارخانه گلناز کرمان بر طرف شده و همکاری خوبی در بخش ملی و استانی در امتداد احیای این شرکت اتفاق افتاده و تنها مشکل موجود در زمینه فعالیت کارخانه روغن نباتی گلناز تامین خوراک، روغن خام و مواد اولیه کارخانه است.
وی اشاره کرد: با توجه به این که تولیدات شرکت روغن نباتی گلناز کالاهای اساسی است و به شدت مورد نیاز مردم و از سویی حوزه قیمت گذاری بر آنها وارد است، لازم است این کارخانه به ظرفیت قبلی که بیشترین ظرفیت تولید جنوب شرق کشور و دومین کارخانه تولید روغن در ایران بود، برسد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: متاسفانه به سبب تعطیلی و تولید اندک چند سال اخیر کارخانه گلناز که مبنای محاسبه تعیین خوراک در شرایط کنونی برای شرکت های روغن نباتی شده وضعیت روغن خام اختصاص یافته به این شرکت بسیار اندک است و نمی تواند پاسخگوی تولید و هزینه های تولید این شرکت باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: وزارت صمت هر چه سریع تر ظرفیت خوراک این شرکت را تا سقف ۱۵ هزار تن در ماه افزایش دهد و در صورتیکه وضعیت قیمت گذاری روغن مصرفی نیز حل شود موضوع تولید برای صادرات نیز در دستور کار این کارخانه قرار خواهد گرفت.
پورابراهیمی اشاره کرد: البته پیشنهاد همزمان ما برای موضوع تولید داخل کشور این است که از روش عبور موقت مواد خام برای تولید محصول نهایی بمنظور صادرات به کشورهای همسایه استفاده گردد که این مهم یکی از ظرفیت هایی است که کارخانه روغن نباتی گلناز می تواند به خود اختصاص دهد.
وی با اعلان اینکه پس از بازدید و مذاکره با مدیران شرکت گلناز توافقات لازم بین معانان وزارت صمت مقرر شد بر طبق این رویکرد افزایش ظرفیت خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان را ظرف هفته آینده در دستور کار قرار گرفت که این اقدام سبب افزایش ظرفیت تولید و تامین روغن مورد نیاز مردم در مناطق جنوبشرق کشور و برگشت تعداد زیادی از کارگران به کار خواهد شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تلاش ما بر این است بزودی با افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت ۴۰۰ نفر به اشتغال شاهد باشیم.1399/08/16
11:52:14
5.0 از 5
4990
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , پیگیری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام