مجلس ایران دات كام
امیرعبداللهیان:

انتخاب ترامپ یا بایدن فرقی ندارد

انتخاب ترامپ یا بایدن فرقی ندارد

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل اظهار داشت: انتخاب ترامپ یا بایدن اهمیت چندانی برای ما ندارد و حل مشكلات اقتصادی را باید در داخل كشور جستجو كرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی رادیویی، با اشاره به انتخابات آمریکا، اظهار داشت: برای تحلیل انتخابات آمریکا ابتدا باید به وضع داخلی این جامعه پرداخت؛ جامعه آمریکا به صورت روتوش شده بوسیله رسانه ها و صاحبان تبلیغات، جذاب است، اما این جامعه با مشکلات زیادی همچون فقر و بیمه روبروست و فقط شکل مشکلاتشان متفاوت می باشد.
وی اظهار داشت: از وعده های نامزدهای ریاست جمهوری می توان اوضاع به هم ریخته داخلی ایالت متحده آمریکا را مشاهده کرد و وضع اقتصادی این کشور حتی پیش از کرونا چالش های جدی داشته است.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به حساسیت بالای انتخابات این دوره در آمریکا، اشاره کرد: قسمتی از این حساسیت به رفتارها و برخورد ترامپ با رقبای انتخاباتی خود برمی گردد. اما در نهایت مسئله روی کار آمدن جمهوری خواهان و یا دموکرات ها یک مسئله داخلی است بدین جهت انتخاب «ترامپ» یا «بایدن» اهمیت چندانی برای ما ندارد و حل مشکلات اقتصادی را باید در داخل کشور جستجو کرد.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: ما بعنوان دیپلمات و کسانی که تحولات سیاسی و بین المللی را پیگیری می نماییم، باید ببینیم این انتخابات چه تاثیری بر روی منافع ملی ما و در سطح منطقه و بین الملل خواهد داشت. هم اکنون سیاست های اروپایی به سمت جانبداری از دموکرات خواه ها حرکت می کنند؛ تا دقیقه ۹۰ نمی توان پیش بینی نهایی را ارائه داد.
وی همین طور با اشاره به تصمیم اشتباه ترامپ در ترور سردار سلیمانی، اظهار داشت: از نظر ایران، ترامپ قاتل سردار حاج قاسم سلیمانی است و این مسئله برای مردم ایران از اهمیت ویژه ای برخوردارست. بعضی از دیپلمات ها به ما پیشنهاد می دهند سطحی از مذاکرات بین ایران و آمریکا صورت گیرد، اما حماقت ترامپ درباب صدور دستور ترور حاج قاسم سلیمانی تمامی اعتمادها را نسبت به وی از بین برده است.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اعلان اینکه روی کار آمدن «بایدن» نیز به مدلول بهتر شدن اوضاع و برداشتن تمامی تحریم ها نخواهد بود، اضافه کرد: باوجود خدمات فراوان ارائه شده از جانب دولت پهلوی در گذشته به آمریکا، سیاست های آمریکایی هیچ وقت با ایران دوستانه نبوده است.


1399/08/15
12:17:42
5.0 از 5
4392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴