مجلس ایران دات كام

كمیسیون بهداشت با توزیع داروهای درمان معتادان در داروخانه ها مخالفت كرد

كمیسیون بهداشت با توزیع داروهای درمان معتادان در داروخانه ها مخالفت كرد

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت كه این كمیسیون با توزیع داروهای درمان معتادان در داروخانه ‎ها مخالف است.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در این نشست ضمن بررسی مشکلات فعالان بخش MMT در ارتباط با درمان سوء مصرف مواد، بخشنامه سازمان غذا و دارو در مورد اختصاص داروهای درمان اعتیاد به داروخانه ها با حضور رئیس سازمان بهزیستی، انجمن های صنفی درمانگران اعتیاد، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون درمان وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، نماینده سازمان نظام پزشکی و نمایندگان سایر کمیسیون های مجلس و جمعی دیگر از کارشناسان و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این نشست اعضای کمیسیون بهداشت با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه ها مخالف کردند چون عرصه درمان مخصوص پزشکان است بنابراین بر ضرورت رفع ایرادات سیستم فعلی درمان بیماران مبتلا به اعتیاد تاکید گردید.
به قول شیخی، باید برای درمان معتادان درمانگاه مجزا وجود داشته باشد و ساختار مناسب پیشبینی شود بطور قطع رفع مشکلات در این عرصه ضروریست.
منبع:

1399/08/12
21:40:49
5.0 از 5
4424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲