مجلس ایران دات كام
معاون امور مجلس رئیس جمهور:

ستون خیمه خانواده زن و مادر است

ستون خیمه خانواده زن و مادر است

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان این كه در چهارچوب باورهای دینی و اسلامی و فرهنگ ارزشمند ایرانی مان بر این باوریم كه ستون خیمه خانواده زن و مادر است اظهار داشت: به تجربه ثابت شده است فرزندانی كه در فضای آكنده از صفا و صمیمیت خانواده رشد می كنند، در حوزه اجتماعی هم افراد موفق و موثرتری هستند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری روز سه شنبه در دیدار با فراکسیون زنان مجلس اضافه کرد: یکی از مهمترین خصوصیت ها و امتیازات جامعه ایرانی اهمیت دادن به جایگاه خانواده است. خانواده اصلی است که در نظام دینی و جمهوری اسلامی و تاکید رهبران ما بر اهمیت آن بوده است.
امیری افزود: مجلس شورای اسلامی دارای قدرت قانونگذاری و نظارت است. قانون اساسی اختیارات خیلی زیادی به مجلس شورای اسلامی داده است و این که امام فرمودند که مجلس در راس امور است واقعا مجلس در راس امور است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهار داشت: هیات وزیران اساسا به شکلی با رای مجلس مشروعیت پیدا می کند و در طول تشکیل دولت مجلس در حوزه وظایف نظارت دارد و تقنین بخش قابل توجهی از اختیارات و وظایفی است که مجلس شورای اسلامی دارد که انجام این وظایف و اختیارات می تواند مثمرثمر و گرهگشا باشد.
امیری اضافه کرد: یکی از قدرت های مجلس که به آن کمتر توجه می شود قدرت فضاسازی مجلس است. تریبون مجلس بسیار مهم می باشد و بخشی از ایجاد فرهنگ در جامعه از راه همین تریبون مجلس اتفاق می افتد. مجلس و تربیون نمایندگان مجلس تنها تریبونی است که هیچ محدویتی برای هر نوع اظهارنظر نسبت به مسایل کشور وجود ندارد. نمایندگان در اظهارنظر در جهت وظایف قانونگذاری کاملا آزاد هستند. بنابراین تریبون مجلس می تواند بخشی از مسائل مربوط به حقوق بانوان که ریشه فرهنگی دارد را اصلاح کند.
وی ضمن اشاره به دغدغه هائی که مطرح شدادامه داد: بخشی از مشکلاتی که وجود دارد به خاطر مشغله خیلی زیادی است که بخش هایی از دولت به خصوص در شرایط تحریم و از سال قبل هم کرونا به آن اضافه شده با آن مواجهه است. این مشکلات سبب شده که اولویت ها در کشور و در دولت در بعضی موارد تغییر کند و پرداختن به برخی از لزوم ها در مقطع کوتاهی کمرنگ شود ازاین رو بخشی از کارهای انجام نشده ناشی از این مشغله ها که شرایط محیطی و بیرونی تحمیل نموده است، می باشد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گمان نمی کنم کسی در دولت خواسته باشد در حوزه زنان و خانواده نگاهی غرب مابانه داشته باشد و در این عرصه رویکرد توام با محوریت آموزه های اسلامی و فرهنگ ایرانی مان بارها در برنامه های دستگاه های متولی این امر متجلی شده است.
وی بر نگاه باورمند شخص رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید جهت انتصاب مدیران زن در جهت بهرهمندی همه جانبه از توانمندی آنها در فرایند توسعه تاکید نمودند و افزودند: اگر وضعیت مطلوب در این عرصه محقق نشده، ریشه در مباحث فرهنگی دارد که باید به حل آن پرداخت و تریبون مجلس در این عرصه می تواند به خوبی نقش آفرین باشد.
امیری اضافه کرد: دولت ضمن لزوم توجه به حضور زنان در حوزه اجتماعی و مدیریتی تاکید بر توجه به تحقق سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه جمعیت و خانواده دارد.
در این جلسه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مباحثی پیرامون تکالیف دولت در حوزه زنان و خانواده ذیل سیاست های کلی جمعیت، سیاست های کلی خانواده و قانون برنامه ششم توسعه و ستاد ملی زن و خانواده عرضه نمودند و از معاون پارلمانی رئیس جمهور خواستند موارد مربوط به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی در رابطه با حوزه زنان و خانواده را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ نماید.1399/08/07
23:34:19
5.0 از 5
4588
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲