مجلس ایران دات كام
در كمیسیون اقتصادی مطرح شد

تخصیص ارز ترجیحی برای تأمین كالاهای اساسی تا آخر سال جاری

تخصیص ارز ترجیحی برای تأمین كالاهای اساسی تا آخر سال جاری

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه مبحث تخصیص ارز ترجیحی برای تأمین كالاهای اساسی تا آخر سال جاری، استمرار خواهد داشت.


محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(سه شنبه) کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: بر اساس گزارش های عرضه شده، برپایه تصمیم دولت، مبحث تخصیص ارز ترجیحی برای تأمین کالاهای اساسی تا آخر سال جاری، استمرار خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسون اقتصادی می تواند منجر به کاهش قیمت ها شود، اضافه کرد: در جلسه امروز مشکلات و مسائل موجود در نظام صنفی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف 10 روز آینده در نشست مشترک هیات رئیسه اتاق اصناف کشور و معاونان بخش بازرگانی و تجارت داخلی وزارت صمت خلاءهای موجود در بخش ایفای تعهدات و... برای اصلاح قانون جمع بندی شود.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: اقدامات مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور از راه اتاق تهاتر و پایاپای در دستور کار است که برپایه آن نیمه دوم سال شاهد جهش صادرات غیرنفتی کشور خواهیم بود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همینطور اظهار داشت: پیشبینی می شود منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال نسبت به نیمه نخست افزایش یابد که این امر باعث بهبود تراز تجاری ایران و تأمین منابع برای تأمین کالاهای اساسی و منطقی شدن قیمت ها می شود.
منبع:

1399/08/06
22:21:24
5.0 از 5
4393
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱