مجلس ایران دات كام
در نشست با نمایندگان جوان مجلس؛

قالیباف: در جنگ تمام عیار اقتصادی باید مراقب هر تصمیم واقدام باشیم

قالیباف: در جنگ تمام عیار اقتصادی باید مراقب هر تصمیم واقدام باشیم

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید پذیرفت در یك جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و در این جنگ اقتصادی نمی توان هرگونه تصمیمی را گرفت، باید مراقب اقدامات خود باشیم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در نشست با نمایندگان جوان مجلس بر تداوم و تکرار جلسات با آنان اصرار کرد و اظهار داشت: از خاصیت های این جلسه جوانانه و مومنانه حضور تمامی مدعوین و پیگیری مباحث با نشاط و اشتیاق است و بااینکه نظرات متضادی نیز وجود دارد، اما صمیمیت و تعامل به خوبی مشاهده می شود.
وی با اعلان اینکه باید پذیرفت در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، اضافه کرد: در این جنگ اقتصادی نمی توان هرگونه تصمیمی را گرفت، پس باید مراقب اقدامات خود باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه پیش قراول حل خیلی از مشکلات کشور جمع حاضر در این مکان است، اشاره کرد: رسیدن به فهم مشترک در این جمع، اولین کاری است که باید در راه حل مشکلات کشور انجام دهیم تا از این فهم مشترک اولویت های مشترک استخراج و در نهایت در روش پیاده سازی به توافق خواهیم رسید.
قالیباف از نمایندگان جوان حاضر در جلسه درخواست تشکیل کارگروه های کاری را کرد و توضیح داد: بهتر است این کارگروه های کاری با همکاری کمیسیون ها و مرکز پژوهش های مجلس و متناسب با علاقه و تخصص نمایندگان جوان تشکیل شوند، به همین جهت درخواست دارم موضوعات مورد نظر همچون اصلاح ساختار بودجه، قاچاق کالا و ارز، بورس انرژی و… را انتخاب نموده و شبانه روز بر روی این موضوعات کار کنید.
وی خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه با اعلان اینکه شما باید پیشتاز زیست مومنانه در بین نمایندگان مجلس باشید، اظهار داشت: بعد از تشکیل کارگروه ها، نباید در جلسات بعدی مشکلی بدون ارائه راهکار آن مطرح شود، در واقع نمایندگان جوان در کنار هر مشکل، راهکار را نیز ارائه نمایند. هر گروه کاری گزارش کار دهد تا آن فهم و اولویت مشترک مورد نظر ایجاد شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه وظیفه مجلس سیاستگذاری و ریل گذاری است و البته این مهم زمان بر است، حل و فصل طرح ستاندن مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان را ضروری دانست و اضافه کرد: طرح هایی چون ساخت و تولید مسکن، اختصاص سبد کالا به افراد نیازمند، طرح دوفوریتی مربوط به بازار بورس و… همچون اقدامات قابل توجه مجلس در چند ماه نخست آغاز کار آن به شمار می آیند.
بنابراین گزارش، پیگیری طرح شفافیت آرای نمایندگان، مشخص کردن اولویت های مجلس یازدهم، برنامه ریزی برای مقابله با افزایش قیمت ارز، خودرو و مسکن، صیانت از گام دوم انقلاب، شفافیت مواضع هیات رئیسه مجلس، ایجاد پیوست رسانه ای در مجلس، فعال کردن فراکسیون انقلاب، ادامه نظارت های میدانی از مناطق محروم از طرف رئیس و نمایندگان مجلس، لزوم کاهش مشکلات اقتصادی مردم در زمان کوتاه و… همچون مباحث مورد تاکید نمایندگان جوان در جلسه با رئیس مجلس بود.

1399/07/29
23:23:42
5.0 از 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام