مجلس ایران دات كام

ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در كاهش صدمه های اجتماعی موثر است

ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در كاهش صدمه های اجتماعی موثر است

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینكه با اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی وضعیت هویتی حدود بیشتر از یك میلیون نفر از این فرزندان تعیین تكلیف می شود، اظهار نمود: همینطور در كاهش صدمه های اجتماعی موثر خواهد بود.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا ضمن تشكر از مورد توجه قرار گرفتن تصویب لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در مجلس شورای اسلامی از جانب شورای نگهبان و قوه مجریه اظهار داشت: ما در بررسی و رفع ایرادات این لایحه شاهد همكاری خوبی از جانب شورای نگهبان بودیم.
وی اضافه كرد: امیدواریم با اجرایی شدن این لایحه تكلیف وضعیت حدود بیشتر از یك میلیون فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از نظر قانونی تعیین تكلیف شده و دغدغه مادران ایرانی دارای چنین فرزندان در این زمینه برطرف شود. امیدواریم بعد از اینكه شرایط آنها از جانب مراجع ذی صلاح تایید شد تابعیت ایرانی خویش را دریافت كرده و بعنوان نیرو و سرمایه های انسانی برای ایران مفید واقع شوند.
ذوالقدر بیان كرد: اجرایی شدن این لایحه و تعیین تكلیف وضعیت هویتی این افراد می تواند در كاهش صدمه های اجتماعی هم گامی موثر باشد.1398/07/17
21:55:46
5.0 از 5
10849
تگهای خبر: تصویب , قانون , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴