مجلس ایران دات كام
تشریح نشست رؤسای كمیسیون ها و هیئت رئیسه مجلس؛

نگاهداری: دولت بودجه 1400 را با اصلاح ساختار به مجلس ارائه كند

نگاهداری: دولت بودجه 1400 را با اصلاح ساختار به مجلس ارائه كند

به گزارش مجلس ایران دات كام مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در تشریح نشست رؤسای كمیسیون ها و هیئت رئیسه، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تاكید دارد بودجه 1400 با اصلاح ساختار ارائه شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، بابک نگاهداری در تشریح جزئیات یازدهمین نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با رؤسای کمیسیون های تخصصی که بامداد امروز (دوشنبه) در کمیسیون تلفیق برگزار شد، اظهار داشت: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار امروز این شورا قرار داشت.
وی گفت: باتوجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اصلاح ساختار بودجه و اینکه دولت در بودجه سال ۹۸-۹۹ توفیقی برای این مهم به دست نیاورد، مجلس شورای اسلامی تاکید دارد بودجه ۱۴۰۰ با اصلاح ساختار ارائه شود.
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر این اساس رئیس مجلس شورای اسلامی مکاتبه ای با رئیس جمهور داشته است؛ همین طور جلسات مختلفی با سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد و نهایتاً ۱۴ الی ۱۵ محور برای اصلاح ساختار بودجه مورد توافق قرار گرفته است.
نگاهداری اضافه کرد: در این جلسه مجموعه اقدامات مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی بررسی و تاکید شد جمع بندی و تلفیق اقدامات این چهار حوزه صورت بگیرد و لایحه ۱۴۰۰ حتما با اصلاح ساختار ارائه شود.
وی اظهار داشت: همین طور موضوع ساماندهی فراکسیون های مجلس نیز از دیگر دستور کارهای این جلسه بود.
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: باتوجه به تعدد و تکثر درخواست تشکیل فراکسیون ها در امتداد جلوگیری از تداخل و موازی کاری فراکسیون ها و الگوی ساماندهی مکمل بودن فراکسیون ها از طرف نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتاً مقرر شد با انجام اصلاحات در بخشنامه داخلی و سقفی که برای عضویت در فراکسیون ها تعیین می شود، بتوانیم الگوی اثربخش از همکاری و تعامل خوب فراکسیون ها با کمیسیون ها در مجلس یازدهم داشته باشیم.


منبع:

1399/07/28
16:43:36
5.0 از 5
4666
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱