مجلس ایران دات كام
مقتدایی :

خرید و فروش قانونی سلاح حق ایران است

خرید و فروش قانونی سلاح حق ایران است

نایب رییس كمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: به زودی تحریم های تسلیحاتی ایران تمام می شود و ما به صورت قانونی حق خرید و فروش سلاح داریم و كسی نمی تواند دراین زمینه دخالت كند.عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ۲۷ مهر تحریم تسلیحاتی ایران تمام می شود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با پذیرش برجام، مجموعه ای از تعهدات نقد و فوری را پذیرفت اما در مقابل امتیازاتی که قرار بود به ایران داده شود عمدتاً نسیه بود و قراردادی را منعقد کردیم به امید اینکه در آینده امتیازاتی از این طریق نصیب کشورمان شود که نشد.
وی متذکر شد: در طول سال های گذشته بعد از انعقاد برجام، جمهوری اسلامی ایران مطابق قوانین بین المللی عمل کرده اما بخش قابل توجهی از امتیازات و حقوق ایران از طرف کشورهای عضو برجام محقق نشد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اشاره کرد: باتوجه به مفاد برجام، به زودی تحریم های تسلیحاتی ایران خاتمه پیدا می کند و جمهوری اسلامی ایران کاملاً قانونی می تواند به کشورهایی که علاقمند و متقاضی هستند، سلاح بفروشد و در مقابل می تواند سلاح و تجهیزاتی را که در داخل کشور امکان ساخت آن وجود ندارد، خریداری کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از برجام خارج شده است و آنان تحت هیچ شرایطی نمی توانند درباره موضوعات مربوط به ایران همچون اختتام تحریم های تسلیحاتی اظهارنظر کنند.
مقتدایی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است و همیشه به تعهدات بین المللی خود عمل کرده و اینک با دستِ باز می تواند اقداماتی را که برمبنای حقوق بین الملل برای ایران مجاز شمرده شده است، عملیاتی کند.
1399/07/24
11:09:58
5.0 از 5
4574
تگهای خبر: قاضی , قانون , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱