مجلس ایران دات كام
دكتر قالیباف در جمع خبرنگاران؛

آمار بالای تلفات ناشی از كرونا بعد از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست

آمار بالای تلفات ناشی از كرونا بعد از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه مبحث كرونا اولویت امروز كشور است، اظهار داشت: آمار بالای تلفات ناشی از كرونا بعد از ۸ ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نبوده و باید با همكاری یكدیگر برای كنترل این بیماری تلاش نماییم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر قالیباف در حاشیه جلسه با مسؤلان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعات جدی که مسؤلان حوزه بهداشت و درمان در جلسه امروز مطرح نمودند مربوط به حوزه منابع انسانی بود چون که تداوم بیماری کرونا باعث خستگی کادر درمانی شده است البته با عنایت به روحیه ای که از پرستاران و کادر درمان دیدم با همه وجودشان تلاش می کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم جایگزینی نیروهای جدید کادر درمان اظهار داشت: هر چه سریعتر باید نیروهای پرستار استخدام و کارشان را شروع کنند البته قول هایی در این حوزه داده شده تا نیروهای شرکتی که در جریان مقابله با کرونا زحمت کشیدند و افرادی که به خاطر بیماری کرونا و مسائل مربوط به آن از مسیر کار خارج شده اند، در اولویت جذب قرار گیرند.
رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه مبحث کرونا هم اکنون مبحث اول کشور است، خاطرنشان کرد: مهمترین مبحث در حوزه کرونا بحث درمان نیست بلکه پیشگیری و تشخیص است؛ در بحث تشخیص مسؤلان وزارت بهداشت باید تلاش کنند تا با استفاده از کیت های داخلی تشخیص کرونا امر تشخیص را بهتر انجام دهند تا بتوانیم افراد کرونا مثبت را در سریع ترین زمان قرنطینه نماییم.
دکتر قالیباف در این رابطه افزود: نگوییم سخت گیری، بلکه با رعایت جدی تر در مورد فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی توسط مردم می توانیم در این حوزه موفقیت هایی کسب نماییم. اینکه ما در شرایط فعلی و با وجود تجربه ۸ ماهه مبارزه با کرونا در فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روزهایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست؛ ازاین رو باید دست به دست هم دهیم و با همکاری هم شیوع این بیماری را کنترل نماییم.
وی افزود: با اطمینان از روحیه و آمادگی روسای دانشگاه ها و بیمارستان ها و مسؤلان وزارت بهداشت و درمان می توانیم در دو ماه آینده شیوع کرونا را کنترل نماییم.
منبع:

1399/07/18
10:40:01
5.0 از 5
2457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام