مجلس ایران دات كام
شهریاری:

تصمیمات ستاد كرونا ضمانت اجرائی داشته باشد

تصمیمات ستاد كرونا ضمانت اجرائی داشته باشد

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه باید تصمیمات ستاد كرونا اجرا شود و در حد حرف باقی نماند. نباید همه چیز را به امید خدا رها كرد چون موضوع حفظ سلامتی و جان مردم است.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها اظهار داشت: مشکل شیوع گسترده ویروس کرونا هم به رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و هم به ستاد مبارزه با کرونا برمی گردد که تصمیماتش ضمانت اجرائی ندارد. وقتی مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند ستاد کرونا باید تصمیماتی بگیرد که اجرائی شود نه اینکه همچون برخی کشورها همه چیز به امید خدا رها شود.
وی افزود: از شروع هفته بعضی از مشاغل و همین طور مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد اما آیا تغییری در آمار مبتلایان و فوتی های کرونا رخ داد؟ علت این است که تصمیمات ستاد کرونا ضمانت اجرائی ندارد و همه چیز در حد حرف باقی می ماند. وقتی شرایط آنقدر حاد شده دیگر حضور کارکنان در محل کار معنا ندارد و باید دورکاری اعمال شود یا اینکه نباید افراد را برای رفتن در صف گرفتن کد بورسی ترغیب کرد.
شهریاری اضافه کرد: بنظر می رسد تنها کسی که پروتکل های بهداشتی را به درستی اجرا می کند مقام معظم رهبری است که ایشان نیز تمامی اختیارات را به ستاد کرونا داده، این بدان معناست که تصمیمات این ستاد فراقانونی بوده و همگی قابلیت اجرائی شدن دارد پس انتظار می رود که رئیس ستاد کرونا تصمیمات را به شکلی اتخاذ نموده که ضمانت اجرائی داشته باشد. حالا صحبت بر سر جان مردم است که نباید به خاطر برخی سهل انگاری ها و سوء مدیریت ها از بین روند.1399/07/16
14:06:38
5.0 از 5
4781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام