مجلس ایران دات كام
قادری :

لزوم برخورد با متخلفان ارزی

لزوم برخورد با متخلفان ارزی

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: سازمان تعزیرات و قوه قضائیه باید با متخلفان ارزی برخورد كنند و مردم باید كالاهای اساسی خویش را با قیمت مصوب دولتی دریافت نمایند.جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن انتقاد از نحوه تخصیص ارز دولتی برای تأمین کالاهای اساسی، اظهار داشت: برای کالاهای اساسی یا نباید ارز دولتی تخصیص دهیم یا اگر اختصاص می دهیم، باید کل زنجیره توزیع کالا از بالا به پایین کنترل شود تا برای برخی افراد رانت ایجاد نشود.
وی تاکید کرد: دلیلی ندارد که ما ارز دولتی را به واردکننده ای اختصاص دهیم اما آن واردکننده کالا را با قیمت آزاد وارد کند و سبب شود که این کالاها با قیمت های سرسام آور به دست مردم برسد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه در این حوزه نظارت کافی وجود ندارد و شاهد ایجاد رانت برای برخی افراد هستیم، در حالیکه نباید ارز دولتی برای عده ای خاص رانت ایجاد کند.
قادری درباره طرح تأمین کالاهای اساسی که به تازگی کلیات آن در مجلس به تصویب رسیده است، اظهار داشت: با تصویب این طرح، خیلی از اقشار جامعه می توانند کالاهای اساسی خویش را با قیمت مناسب و از فروشگاه های زنجیره ای خریداری کنند.
وی اضافه کرد: در صورتیکه این طرح به تصویب برسد، واردکنندگان ناچار هستند که کالاهای وارداتی خویش را به این فروشگاه ها تحویل دهند و در نتیجه مردم می توانند کالاهای اساسی خویش را با قیمت مصوب دولتی دریافت نمایند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد ارز دولتی را دریافت کرده اما بازنگردانده اند که هم دولت از راه سازمان تعزیرات حکومتی و هم قوه قضائیه باید با آنان برخورد کنند، چون که معنا ندارد ارز دولتی را به عده ای از افراد دهیم اما آنان این ارز دولتی را صرف واردات کالاهای غیرضروری کنند یا آنکه اصلا کالایی وارد کشور نکنند.


منبع:

1399/07/15
11:44:52
5.0 / 5
1639
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳