مجلس ایران دات كام
یوسفی ؛

تحقیق و تفحص از سازمان بازنشستگی كلید خورد

تحقیق و تفحص از سازمان بازنشستگی كلید خورد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از درخواست برای تحقیق و تفحص از سازمان بازنشستگی اطلاع داد.مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشکلات شرکت مخابرات ایران، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در آبان ماه ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد و کارکنان آن از زیرمجموعه دولت خارج شدند و متأسفانه از آن زمان تابحال از بازنشستگان مخابرات کشور آنطور که باید و شاید حمایت نمی گردد.
وی با اشاره به اینکه بازنشستگان این شرکت بعد از گذشت ۱۱ سال هنوز به حق قانونی خود نرسیده اند، اضافه کرد: طی چند ماه گذشته به همراه نمایندگانی از بازنشستگان مخابرات، با مسؤلان صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان برنامه و بودجه و همینطور سازمان اداری و استخدامی کشور درباره مساله حقوق بازنشستگان جلساتی را برگزار کردیم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات بازنشستگان، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران بعد از واگذاری گرفتار مشکلاتی شده در خصوص اینکه آیین نامه پرداخت حق و حقوق بازنشستگان این شرکت به درستی رعایت نمی گردد.
یوسفی با اشاره به اینکه این مورد با پیگیری های رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حال بررسی است، اظهار داشت: جدولی از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در این حوزه تدوین و از سوی صندوق بازنشستگی کشوری برای تطبیق گروه های شغلی و متعاقباً همسان سازی برای ذی نفعان صندوق کشوری که مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده، تدوین شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: همینطور بر مبنای مواد ۳ و ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، ذی نفعان صندوق کشوری شرکت مخابرات ایران بعد از خصوصی سازی، از شمول دستگاه های اجرایی خارج شده است.
وی با انتقاد از اینکه جدول تدوینی از جانب سازمان اداری و استخدامی کشور و ابلاغی از صندوق بازنشستگی کشور عملاً درست نیست، اظهار داشت: متأسفانه تمامی ذی نفعان و مشترکان صندوق کشوری بعد از خصوصی سازی بسیار متضرر شدند.
سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: جدول موصوف، باعث تضییع حقوق ۱۷ سازمان و ارگان همچون بازنشستگان کشوری شرکت مخابرات ایران بعد از خصوصی سازی شده است.
یوسفی بیان نمود: با پیگیری های انجام شده در یک ماه گذشته از معاون اداری و استخدامی و معاونت برنامه و بودجه و سازمان بازنشستگی، هفته آینده بخشی از مطالبات و حقوق بازنشستگان مخابرات کشور پرداخت خواهد شد.
وی تاکید کرد: به منظور پشتیبانی از حقوق بازنشستگان مخابرات، ما درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بازنشستگی را تهیه کرده ایم تا هر چه سریع تر شاهد کاهش مشکلات بازنشستگان باشیم.


منبع:

1399/07/13
13:43:04
5.0 از 5
4896
تگهای خبر: ابلاغ , پیگیری , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱