مجلس ایران دات كام
نماینده ورامین در مجلس:

حل شدن مشكلات كشاورزی از خواسته های مردم روستاهای ورامین است

حل شدن مشكلات كشاورزی از خواسته های مردم روستاهای ورامین است

از تهران نماینده مردم شهرستانهای ورامین، پیشوا و قرچك در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خواسته ها و مطالبه های اصلی مردم روستاها باید دقیق بررسی شود چونكه مشكلات كشاورزی مانند كود و بذر، اشتغال جوانان و آب آشامیدنی جز اصلی خواسته های مردم روستاهای ورامین است.


حسین نوش آبادی پس از ظهر پنجشنبه ۳ مهرماه در نشست با بخشدار مرکزی ورامین، دهیاران، شورای بخش و کارمندان بخشداری مرکزی ورامین با تاکید بر اینکه جلسه با دهیاران، شوراهای روستاها و بخشداری مرکزی باید تداوم داشته باشد، بیان کرد: ضرورت تداوم این جلسات به این علت است که روستاها منبع اصلی ایجاد شغل و حیات کشور است.
وی با اشاره به مشکلات عمیق کشاورزان و روستاییان اظهار داشت: ظاهر سازی و رسیدگی به معابر روستاها بسیار عالی است، اما باید به مشکلات اساسی و مهم هم رسیدگی شود و فقط مشغول زیباسازی ها نشویم.
نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به اینکه مشکلات مردم روستاهای ورامین مانند راه های روستایی، حمل و نقل و ایاب و ذهاب مردم روستاها را در جلسات با مسئولان کشوری مطرح کرده است، بیان کرد: در دوران گذشته اقدامات و رایزنی های خوبی برای مسیرهای روستایی ورامین در نظر گرفته شده بود که متأسفانه سال ها پیگیری نشده ولی در جلسه با استاندار تهران مقرر شد این موارد باردیگر اجرایی شود.
وی درباب متروی شهرستان ورامین اظهار داشت: موانعی سبب شد که مترو تبدیل به قطار حومه ای شود که دنبال رایزنی جهت استفاده بهینه از همین خطوط راه آهن هستیم، اما باید بدانیم مردم به مترو نیاز دارند نه قطار حومه ای که امروز وجود دارد.
نوش آبادی تصریح کرد: بعضی از شهرهای اطراف از پساب تصفیه خانه تهران که حق اصلی مردم دشت ورامین است بیشتر استفاده می نمایند و مقرر است از محل تصفیه خانه شماره ۸ سهم ورامین، قرچک و پیشوا چند برابر شود. با شرایط امروز دشت ورامین و کمبود آب آشامیدنی باید به دنبال کیفیت و پایداری روستاها باشیم که با رایزنی ها امیدواریم سهم ورامین افزایش داشته باشد و بطور قطع هدف ما اتصال آب سد ماملو به روستاهای ورامین است.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خیلی از مشکلات شهرستان در درون خود شهرستان قابل حل است ولی نظارت و عملکرد مدیران درون شهرستان بسیار ضعیف است، اضافه کرد: گاهی مشاهده می شود اختلافات درون ادارات ورامین بسیار زیاد است و باید این زنجیره مدیریتی در شهرستان اصلاح گردد تا مدیران ادارات و نهادها بیشتر با هم هماهنگ باشند چونکه گاه مشاهده می شود حتی رئیس یک اداره نظارتی بر اداره خود هم ندارند.
وی با اعلان اینکه ورامین پشتوانه تهران است و تامین مواد غذایی تهران توسط کشاورزان و دامداران ورامین است، اضافه کرد: ورامین دارای ظرفیت های بی بدیلی مانند نیروی انسانی است و نباید مدیران دولتی بومی ورامین گوشه نشین شوند.
وی اشاره کرد: روستاهای مانند باغخواص، عبدل آباد و خورین ظرفیت تبدیل به شهر را دارند.1399/07/04
12:04:27
5.0 از 5
4227
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام