مجلس ایران دات كام
رییس مجمع نمایندگان استان كرمان در گفت و گو با مجلس ایران دات كام:

رزم حسینی مرد ایمان و عمل است

رزم حسینی مرد ایمان و عمل است

به گزارش مجلس ایران دات كام كرمان رئیس مجمع نمایندگان استان كرمان پیشبینی كرد: با احترام به نظر نمایندگان مخالف، اما پیشبینی می شود كه علیرضا رزم حسینی با بیشتر از 200 رای روانه پاستور خواهد شد و یكی از تاثیرگذارترین وزرای دولت تدبیر و امید خواهد بود.


"شهباز حسن پور" در گفت و گو با ایسنا، درباره معرفی "علیرضا رزم حسینی" بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت از طرف رئیس جمهور اظهار داشت: معتقدیم "علیرضا رزم حسینی" بیش از ۲۲۰ رای اعتماد خواهد آورد.
وی از انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت، معدن و تجارت سخن به میان آورد و اظهار نمود: بومی سازی قطعات در داخل کشور، توجه به ظرفیت بالای نیروهای مومن و متخصص کشور، استفاده از ظرفیت جوانان، توجه به وضعیت بازار و معیشت مردم، هماهنگی با سه پارلمان بخش خصوصی (اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون) و پشتیبانی از تولید داخل همچون انتظارات نمایندگان از وزیر جدید صمت است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صادرات را یک اصل در اقتصاد دانست و بیان کرد: اگر قصد رفع اشکال اشتغال و رونق تولید را داریم باید صادرات در سرلوحه برنامه های وزارت صمت قرار گیرد ضمن آنکه ۷۰ هزار واحد صنعتی در سطح کشور در حالت تعطیل، نیمه تعطیل یا با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعال می باشند که نیاز به حمایت فوری و جدی وزیر دارند.
وی پیگیری مطالبات واحدهای تولیدی از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مجموعه های ذیربط را از دیگر انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برشمرد و اظهار نمود: در برنامه ششم توسعه، پیشران اقتصاد کشور معادن اعلام شده است پس فعال سازی کل معادن کشور و ظرفیت های معدنی و تعیین و تکلیف معادنی که سال ها در انحصار یک عده خاصی بوده و دراین زمینه رانت هایی به وجود آمده است از دیگر مطالبات نمایندگان مجلس از وزیر صمت می باشد.
حسن پور به حمایت های صورت گرفته از رزم حسینی در مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: باتوجه به اعلام حمایت شخصیتهای فرهیخته، فرزانه و بزرگان مجلس همچون آیت الله تقوی نماینده مردم تهران، اعضای فراکسیون گام دوم انقلاب، آقای پزشکیان نماینده مردم تبریز، آقای نیکزاد نایب رئیس دوم مجلس و آقای قاضی زاده نایب رئیس اول مجلس از آقای رزم حسینی، انتظار رای بالای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت را داریم.
وی به حمایت بیشتر روسای کمیسیون های مجلس از رزم حسینی اشاره نمود و اضافه کرد: آقای اکبری رئیس کمیسیون صنعت و معدن، آقای رضایی رئیس کمیسیون عمران، آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و آقای حسین زاده رئیس کمیسیون بخشنامه داخلی از رزم حسینی حمایت کرده ضمن آنکه دیدار حضوری بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس در نخستین روز حضور رزم حسینی در مجلس حکایت مدلول داری از حمایت مجلس از مرد ایمان و عمل دارد.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان پیش بینی کرد: با احترام به نظر نمایندگان مخالف، اما پیش بینی می شود که علیرضا رزم حسینی با بیش از ۲۰۰ رای روانه پاستور خواهد شد و یکی از تاثیرگذارترین وزرای دولت تدبیر و امید خواهد بود.
وی خطاب به علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: از آقای رزم حسینی درخواست می نماییم یک برنامه ۱۰ ساله را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد نه برنامه ۶ ماهه.
حسن پور درباره برخی انتشار اخباری در خصوص تشنج های به وجود آمده در روز گذشته به دنبال حضور وزیر پیشنهادی صمت در صحن مجلس از طرف برخی نمایندگان عنوان کرد: روز گذشته کسی ضد آقای رزم حسینی در مجلس شعار نداد. فقط چند نماینده سوالات و ابهاماتی داشتند که مطمئن هستم تا روز سه شنبه با شفاف سازی که آقای رزم حسینی انجام خواهد داد این چند تن نماینده نیز حمایت خودرا از رزم حسینی اعلام خواهند کرد گفتنی است که حمایت آقایان ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و قدوسی کریمی یکی از چهره های شاخص مجلس از وزیر پیشنهادی صمت تاثیر بسزا و موثری در رای اعتماد رزم حسینی خواهد گذاشت.
منبع:

1399/07/03
12:21:59
5.0 از 5
5210
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵