مجلس ایران دات كام

انتقاد نماینده آمل از وضعیت معیشتی فرهنگیان

انتقاد نماینده آمل از وضعیت معیشتی فرهنگیان

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی فرهنگیان اظهار داشت: اگر امروز همه چیز داشته باشیم و آموزش و پرورش نداشته باشیم فردا هیچ چیز نخواهیم داشت. حال كه امروز هیچ چیز نداریم و آموزش و پرورش نداریم فردا باید چه كنیم؟


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، رضا حاجی پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: ۱۱۹ روز از آغاز کار مجلس گذشت و این مجلس که در رسانه ها صفت انقلابی را یدک می کشد باید انتظارات موکلین را برآورده کند. در عرصه ملی دو چالش مهم در زمینه اقتصاد و فرهنگ داریم. اول موضوع عدالت است بگفته رهبر انقلاب در تحقق عدالت اجتماعی نمره قابل قبولی به دست نیاوردیم. این گزاره بدهی بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر عدالت در جامعه ساری و جاری شود بدون شک همه مشکلات اقتصادی حل و فصل خواهد شد.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در مجلس می توانیم دو اقدام انجام دهیم اول این که قوانین گذشته که احیانا برای عده ای خاص رانت به وجود آورده است را لغو نماییم و از این طریق ثروت عادلانه را توزیع نماییم. همین طور باید ضمن پرهیز از تجمیع امکانات در کلانشهرها، منابع را به صاحبان اصلی شان بازگردانیم. جنگل، دریا، نفت، گاز، منابع زیرزمینی و روزمینی نباید خرج دولت شود؛ بلکه باید خرج ملت شود اما با نظارت نمایندگان.
حاجی پور در ادامه نطق خود از وضعیت معیشتی فرهنگیان انتقاد نمود و اظهار داشت: اگر امروز همه چیز داشته باشیم و آموزش و پرورش نداشته باشیم فردا هیچ چیز نخواهیم داشت. حال که امروز هیچ چیز نداریم و آموزش و پرورش نداریم فردا باید چه کنیم؟ اگر فرهنگیان و معلمان نباشند رئیس مجلس، رئیس جمهور و وزرا در چنین جایگاهی نبودند. اگر معلمین نبودند ما نمایندگان در این جایگاه نبودیم. پس تبدیل وضعیت آموزگاران، حق التدریسی ها و نهضتی ها باید جدی گرفته شود.
او در آخر با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش در مورد استان مازندران اظهار داشت: ما خدمات ملی ارائه می نماییم اما بودجه استانی می گیریم.1399/07/01
14:49:23
5.0 از 5
4859
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲