مجلس ایران دات كام
شریعتی:

بحرین و امارات منافع ملی و منطقه ای خودرا به خطر انداختند

بحرین و امارات منافع ملی و منطقه ای خودرا به خطر انداختند

یك عضو هیات رئیسه فراكسیون دیپلماسی بین المللی مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه عقل سیاسی ایجاب می كند كشورهای حاشیه خلیج فارس از مسیر اشتباهی كه پیش گرفتند بازگردند چونكه امضای معاهده با رژیم صهیونیستی تنها فشار سیاسی و اقتصادی بیشتری برای آنها به دنبال خواهد داشت.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن محکومیت نرمال سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی بیان کرد: کشورهای نظیر امارات و بحرین که به دنبال نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند مسیر بسیار خطرناکی را پیش گرفتند که هم منافع خودرا به خطر انداختند و هم منافع ملی و منطقه ای کشورهای منطقه را مورد تهدید قرار دادند.
ایشان سپس اظهار نمود: کشورهای منطقه باید ملاحظات امنیتی و منافع خودرا در نظر گرفته و جلوی این اقدام خائنانه بایستند. چونکه این نرمال سازی روابط در وهله اول به ضرر کشورهای منطقه تمام خواهد شد. توطئه طلبی رژیم صهیونیستی بارز است و راه دادن آن به منطقه منافع ملی کشورها را به خطر می اندازد.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: کشورهای منطقه باید از منافع خود دفاع کنند کشور امارات و بحرین نیز باید بداند که مسیری را که پیش گرفتند در وهله اول ضربه ای بزرگی به خود آنان وارد خواهدنمود. رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی در کشورهای حاشیه خلیج فارس غالب است و حضور آنان در این معاهده ننگین اساسا به ضرر آنها تمام می شود. چونکه اسرائیل دست برتر را نسبت به آنان دارد.
ایشان سپس اشاره کرد: امضای معاهده نرمال سازی روابط تنها فشار سیاسی و اقتصادی بیشتری برای کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال خواهد داشت. عقل سیاسی ایجاب می کند تا کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد چنین معاهده ای نشوند.1399/06/28
19:56:29
5.0 از 5
4971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱