مجلس ایران دات كام
روایت میرتاج الدینی از جلسه كمیسیون برنامه و بودجه؛

بذرپاش: اولویت دیوان محاسبات پشتیبانی از مدیران ریسك پذیر است

بذرپاش: اولویت دیوان محاسبات پشتیبانی از مدیران ریسك پذیر است

به گزارش مجلس ایران دات كام نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: طبق اعلام بذرپاش، دیوان محاسبات پشتیبانی از مدیران شجاع و ریسك پذیر را در دستور كار خود قرار می دهد.حجت الاسلام محمدرضا میرحاج حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور مهرداد بذرپاش در جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اظهار داشت: در این نشست برنامه های دیوان محاسبات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دیوان محاسبات سندی ۵ ساله تحت عنوان «دیوان فناورانه مردم پایه» را تدوین کرده است.
وی با اشاره به اولویت های دیوان محاسبات که در این نشست عنوان شد، اظهار داشت: طبق گفته رئیس دیوان محاسبات، در این دوره قرار بر این است که گزارشات تفریغ بودجه اثربخش و بموقع باشد و همینطور دیوان محاسبات در همه امور کاملاً برخط باشد و عملکرد بخش های مختلف را حسابرسی کند.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: توسعه دامنه حسابرسی دیوان محاسبات به شهرداری ها، اصلاح ساختار بودجه، کمک به مدیران ریسک پذیر، بهره گیری موثر و بر خط از داده های مالی کشور و رسیدگی به خسارت ناشی از ترک فعل مدیران از دیگر برنامه هایی است که در دوره جدید دیوان محاسبات مقرر است پیگیری شود.
میر تاج الدینی بیان نمود: طبق گفته بذرپاش، دیوان محاسبات پشتیبانی از مدیران شجاع و ریسک پذیر را در دستور کار خود قرار می دهد. چون که بعضی از مدیران از ترس و واهمه پاسخگویی، دست روی دست گذاشته اند و اقدامی نمی کنند. نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعضی از کارها ریسک پذیر است و احتیاج به شجاعت دارد اما بعضاً شاهد ترک فعل مدیران هستیم و اساسا دیوان محاسبات مقرر است به این مسائل رسیدگی کند چون که با ترک فعل این افراد، خسارت هایی به جامعه تحمیل می شود.

1399/06/25
23:47:28
5.0 از 5
4881
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴