مجلس ایران دات كام
عصر امروز؛

مشكلات زعفران كاران در مجلس بررسی گردید

مشكلات زعفران كاران در مجلس بررسی گردید

به گزارش مجلس ایران دات كام نشست مشترك نایب رییس دوم مجلس با وزیر جهاد كشاورزی، جهت بررسی مسائل و مشكلات زعفران كاران برگزار گردید.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، عصر امروز جلسه ای در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات زعفران کاران با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مسؤلان دستگاه های مختلف برگزار گردید.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این جلسه، اظهار داشت: وهن جمهوری اسلامی است که ۵۰۰ تُن زعفران تولید شود و سپس کشوری چون اسپانیا آنرا از ما خریداری و با بسته بندی دیگری صادر کند.
در ادامه این نشست، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس، اظهار داشت: به علت شیوع کرونا و مسائل بین المللی قیمت زغفران به شدت کاهش یافته بگونه ای که در دو سال قبل زعفران کیلویی ۲۰ میلیون تومان به فروش می سید اما هم اکنون کمتر از ۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد و هزینه تولید از قیمت زعفران پیشی گرفته است.
وی تاکید کرد: متأسفانه یک سازمان یا نهاد تصمیم گیر که مورد اقبال کشاورزان، زعفران کاران و صادرکنندگان باشد نداریم و باید نهادی وجود داشته باشد تا در این حوزه سیاستگذاری کند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ تن زعفران توسط تعاونی روستایی خریداری شده اما هنوز به فروش نرسیده و در انبار تعاونی است که وجود این ۶۰ تُن زعفران در پایین ماندن قیمت زعفران تأثیرگذار است.
زنگنه اضافه کرد: هم اکنون این ۶۰ تُن زعفران به مزایده در بازار بورس گذاشته شده است که باید به بهترین نحو از این شرایط بهره برد تا مشکلات زعفران کاران حل و فصل شود و باید تدابیری اتخاذ شود تا این ۶۰ تُن زعفران به فروش برسد.
در ادامه جلسه، جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس اظهار داشت: ما ۶۰ تُن زعفران را باید به صورت اعتباری، مهلت دار و صرفاً برای صادرات در اختیار تجار قرار دهیم و تقاضای ما از وزیر جهاد کشاورزی آن است که از مهرماه تا آخر سال همه محدودیت ها همچون تعهدات ارزی برای صادرات زعفران برداشته شود.


منبع:

1399/06/20
11:30:11
5.0 از 5
4969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵