مجلس ایران دات كام
رحیمی جهان آبادی:

۵۰ درصد از شهروندان یعنی زنان در اصلاح قانون انتخابات نادیده گرفته شده اند

۵۰ درصد از شهروندان یعنی زنان در اصلاح قانون انتخابات نادیده گرفته شده اند

یك عضو كمیسیون امنیت مجلس با اعلان اینكه زنان در امور فكری از مردان ضعیف تر نیستند با انتقاد از روند اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در این اصلاح 50 درصد شهروندان یعنی زنان نادیده گرفته شده اند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار داشت: صد روز از عمر مجلس یازدهم، مجلس انقلابی گذشته است. آیا مجلس در رأس امور بود؟ آیا مجلس در انتهای امور بود یا در جریان امور قرار داشت؟ زمانی که اکثریت شما در این مجلس حضور نداشتید گمان می کردید که مشکل مجلس و مشکل کشور اصلاح طلبان هستند اما امروز به عینه می بینید که مشکل کشور نه اصلاح طلبان هستند و نه اصول گرایان بلکه مشکل فرصت طلبان و تصمیم گیران در سایه هستند.
وی ادامه داد: وزارتخانه ها را نه وزرا بلکه مافیاهای پیرامون وزرا اداره می کنند. وزارت صنعت، وزارت جهاد، وزارت نیرو و وزارت آموزش و پرورش را ملاحظه کنید. نقش وزیر انتخابی شما در تصمیمات به چه میزان است؟ در این صد روز که شما نماینده مردم بودید قیمت برنج افزایش داشته، ارزش پول ملی کاهش یافته و واردات کالاهای غیرضروری با ارز دولتی انجام شده است. مردم برای فروش سهام عدالت پولی دریافت نمی کنند و قیمت تمدید دفترچه های بیمه روستایی بالا رفته است اما در این خصوص چه اقدامی انجام دادید؟
زمانی که اکثریت شما در این مجلس حضور نداشتید گمان می کردید که مشکل مجلس و مشکل کشور اصلاح طلبان هستند اما امروز به عینه می بینید که مشکل کشور نه اصلاح طلبان هستند و نه اصول گرایان بلکه مشکل فرصت طلبان و تصمیم گیران در سایه هستند.نماینده مردم تربت جام بیان کرد: چرا متوجه نیستید که در مسیری حرکت می نماییم که نمی تواند مسیری باشد که آرمان مردمی ترین انقلاب خاورمیانه باشد. برای پایداری این نظام بیش از ۲۳۰ هزار شهید تقدیم شده است اما مسیری که ما طی می نماییم نه مسیری است که مقام معظم رهبری ترسیم فرمودند و نه مسیری است که انقلاب و آرمان انقلاب ترسیم می کند و همین طور نه مسیری که مردم در آن از ما راضی و خشنود باشند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و اقداماتی که انجام می دهد نگاه کنید. دو یا سه هفته محدودیت اعمال می شود و پس از آن بازگشایی اعلام می کنند. وزیر در این خصوص می گوید و رئیس جمهور هم اعلام می کند هر کس نمی خواهد به مدرسه نرود و یک سال ترک تحصیل کند. آیا این شیوه حکمرانی مطلوب در کشور است؟ حکمرانی مفید و مطلوب یعنی آنکه شما بتوانید برای مردم آسایش، آرامش، رفاه و پیشرفت ایجاد کنید. کشور ما بیش از ۱۵۰ میلیارد بشکه ذخیره نفتی دارد. سومین دارنده گاز جهان است و خاک آن طلا بوده و صادر می شود ولی مردم هر روز پشت در مجلس آن ضجه می زنند.
وی در دامه با بیان این که «مشکلات عدیده ای را در ادارات و وزارتخانه ها شاهد هستیم» ادعا کرد: آموزش و پرورش با بسته های حمایتی عده ای را به بردگی گرفته است. آنها امنیت شغلی و استخدامی ندارند. از نهضتی ها آزمون غیر استاندارد گرفتند و بعد از ۱۰ سال تدریس آنها را خانه نشین کرده اند. آموزش و پرورش با عده ای به نام برون سپاری، حق التدریسی، بسته حمایتی، نهضتی های در آزمون افتاده رفتاری می کند که برده داران در تاریخ انجام نداده اند.
رحیمی جهان آبادی افزود: چرا مجلس خاموش است و هیچ کار کارشناسی را از مجلس یازدهم شاهد نیستیم؟ من اصلاح طلبم اما زمانی که شما آمدید به شما امیدوار بودیم. حالا هم امید داریم، نگذارید این کشور تسلیم فرصت طلبانی شود و به روزی بیفتد که ما نتوانیم در فضای خیابان ها ضجه مردم را بشنویم و امروز سکوت نماییم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگر از اظهارات خود به اصلاح قانون انتخابات اشاره نمود و اظهار داشت: قانون انتخابات ریاست جمهوری در حال اصلاح است و در آن ۵۰ درصد شهروندان که زنان هستند نادیده گرفته شده اند. باید توجه کرد که کار امروز یدی نیست و کار فکری است. هیچ زنی در امور فکری در جهان از مردان ضعیف تر نیست اما ما زنان را حذف می نماییم. امروز در همین مجلس زنان حضور دارند و هیچ زنی از مردی در مجلس به لحاظ فکری ضعیف تر نیست.1399/06/19
12:57:29
5.0 از 5
4795
تگهای خبر: انتخابات , حكم , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲