مجلس ایران دات كام
قالیباف:

به دنبال مچ گیری در سفرهای خود نیستم

به دنبال مچ گیری در سفرهای خود نیستم

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس اظهار داشت: امیدوارم با رویكرد نظارتی مجلس یازدهم و حضور میدانی شاهد حل مشكلات باشیم برای اینكه قصدمان از این سفرها به استانها مچ گیری نیست.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف شامگاه سه شنبه در ادامه نظارت میدانی خود بر حوزه های انتخابیه استان خوزستان در نشستی به بررسی مشکلات و دغدغه های مطرح شده از طرف مردم آبادان، خرمشهر، هندیجان و ماهشهر پرداخت.
رئیس قوه مقننه ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و امام سجاد (ع) از رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم خوزستان در امتداد برگزاری مراسم های مذهبی قدردانی نمود و اظهار داشت: این اقدام مردم به دنیا نشان داد که محبان دوده (ع) در پاسداشت فرهنگ عاشورا ثابت قدم هستند؛ همین طور ملت ایران نشان دادند هر وقت اراده کنند، می توانند حضور وظیفه شناسانه برای انجام کارهای مهم داشته باشند.
قالیباف با اشاره به اینکه نظارت میدانی مجلس یازدهم یکی از مهمترین اهداف این دوره مجلس شمرده می شود، اظهار نمود: رهبر انقلاب از مجلس یازدهم بعنوان مجلس امید و انتظار یاد کردند؛ بدین سبب در نخستین نظارت میدانی به خوزستان سفر کردیم برای اینکه احساس می شد که مردم این خطه با هر نوع سلیقه و گرایش قومی پای انقلاب اسلامی و حفظ وطن ایستادند و مجاهدت کردند.
وی با اعلان اینکه نظارت میدانی مجلس یازدهم را از استان خوزستان شروع کردیم تا دینمان را به مردم این سرزمین ادا نماییم، اضافه کرد: در سفرهای گوناگون به خوزستان احساس کردم مردم این منطقه حس محرومیت و تبعیض دارند که البته درست است برای اینکه امکانات قابل توجه و فرصت های زیادی پیش روی آنها وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: عرصه کشاورزی، تجارت، صنعت، معدن و حدود ۵ میلیون جمعیت فرصت های بزرگی برای راهگشایی از مشکلات استان فراهم می آورد اما با چالش هایی هم روبه رو هستیم.
قالیباف با اشاره به اینکه مردم شهرستان های آبادان، خرمشهر، هندیجان و ماهشهر، معیشت، اشتغال، تامین آب آشامیدنی، مشکل فاضلاب و فرسودگی شهر را همچون مشکلات و دغدغه های خود می دانند، اظهار نمود: امیدوارم با رویکرد نظارتی مجلس یازدهم و حضور میدانی شاهد حل مشکلات باشیم برای اینکه قصدمان از این سفرها مچ گیری نیست بلکه پیگیری برای برطرف نمودن امور، پاسخگویی مسئولان و در صورت نیاز قانون گذاری است.
وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس خودرا نماینده مردم خوزستان می دانند، اضافه کرد: بر این اساس باید تلاش نماییم تا تصمیماتمان سبب حل مشکلات جامعه شود.
قالیباف، شنیدن مشکلات جامعه از زبان مردم را دارای اهمیت دو چندان دانست و اضافه کرد: در دیدار با مردم خرمشهر، خانمی کاملاً شفاف عنوان نمود که امکانات و بودجه وجود دارد اما در نوع هزینه کردها مشکلاتی مشاهده می شود پس نظارت جدی باید صورت گیرد، البته کارهای قابل توجهی انجام شده اما بخش عمده ای از کارها باقی مانده که باید اجرایی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی، شنیدن مشکلات مردم بدون واسطه را یکی از آثار نظارت میدانی مجلس دانست و افزود: کارآمد سازی، مردمی سازی و شفاف سازی از رویکردهای قوه مقننه است که با نظارت میدانی و کمک مردم و نمایندگان محقق می شود.
وی در ادامه اشاره کرد: جوانان برای برطرف نمودن امور مردم باید در صحنه کار باشند و خودرا شریک مسئولان بدانند؛ در واقع مردمی سازی اقتصاد به معنای استفاده جامعه از تمام ظرفیت ها و بالعکس است.
ریشه بروز خیلی از مشکلات
قالیباف با اشاره به مشکلات مطرح شده از طرف صیادان و فعالان تجاری خرمشهر و آبادان، اظهار داشت: گاهی اوقات تصمیمات اتخاذ شده در تهران سبب ایجاد مشکلات دیگری در استانها می شود.
رئیس قوه مقننه ریشه بروز خیلی از مشکلات را تمرکزگرایی و تصمیم گیری از بالا به پایین دانست و اضافه کرد: این مهم در حالی است که برای تصمیم گیری درست ابتدا باید حرف مردم را بشنویم سپس با متخصصان مشورت نماییم و همین طور ظرفیت ها و جغرافیای بومی هر منطقه را بشناسیم و بعد تصمیم گیری نماییم.
وی با اعلان اینکه فرصت های مختلفی برای توسعه کشاورزی، ارتقای سطح محیط زیست، صنعت فولاد و تجارت در منطقه شادگان وجود دارد اما مردم این حوزه با سختی و مشقت زندگی می کنند، اشاره کرد: زیبنده نیست بعد از گذشت ۳۰ سال از اختتام جنگ شاهد برطرف نشدن بعضی از مشکلات در مناطق مختلف استان خوزستان به خصوص خرمشهر باشیم.
رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه کشور در سال آینده، اشاره کرد: بدون شک تلاش خواهیم کرد احکام برنامه یاد شده باتوجه به نیازهای استانی مانند نیازهای استان خوزستان تنظیم و تدوین شود تا از همه ظرفیت های استانها به درستی بهره گیری صورت گیرد.


منبع:

1399/06/12
20:54:30
5.0 از 5
5022
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳