مجلس ایران دات كام

قالیباف پای درد دل و گلایه های اهالی شهرك طالقانی بندرماهشهر

قالیباف پای درد دل و گلایه های اهالی شهرك طالقانی بندرماهشهر

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرك طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشكل مسكن مردم این منطقه تاكید نمود. او همینطور با مردم این شهرك دیدار و گفتگو كرد. در این دیدار مردم به بیان گلایه های صریح خود نسبت به كمبودها و مشكلات این منطقه پرداختند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، دکتر محمد باقر قالیباف در این دیدار که امشب (سه شنبه ۱۱ شهریور ماه) و در ادامه نظارت میدانی رئیس مجلس بر حوزه های انتخابیه نمایندگان خوزستان انجام شد، با اشاره به دغدغه ها و مشکلات مردم شهرک طالقانی، اظهار داشت: برپایه قول مجلس یازدهم به مردم در اینجا حاضر شدم، ما اینجا هستیم تا نمایندگان واقعی شما باشیم و غیر از این مساله در ذهن ما نیست. به خاطر دِینی که به خوزستان دارم ابتدا به این استان آمدم، آمده ایم تا مشکلات شما را پیگیری نماییم.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها و خواسته های مردم منطقه اختصاص ۶۰ هکتار زمین برای توسعه شهرک طالقانی است، افزود: ما وظیفه خودمان می دانیم که مبحث حل مشکل مسکن مردم این منطقه را پیگیری نماییم.
جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی باید در اولویت قرار گیرد
قالیباف با تاکید بر پیگیری مساله اشتغالزایی در شهرک طالقانی، اظهار داشت: بطور قطع ما ایجاد صنایع پایین دست در منطقه را دنبال می نماییم، از طرفی در مشاغل فعلی و صنایع موجود، جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی باید در اولویت قرار گیرد که بطور قطع ما این مساله را پیگیری می نماییم.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام سید سلمان هاشمی امام جماعت شهرک طالقانی بندر ماهشهر با اشاره به سبقه مذهبی و حضور مردم شهرک طالقانی در ۸ سال دفاع مقدس، اظهار داشت: ما مشکلات گوناگونی در این منطقه داریم، یکی از مسائل نبود زمین برای ساخت مسکن می باشد که امیدواریم با تلاش جنابعالی ۶۰ هکتار از اراضی اطراف را برای این امر اختصاص دهند. حجت الاسلام هاشمی بر ضرورت توزیع عادلانه امکانات در منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی مردم با مشکلات معیشتی بسیاری روبه رو هستند، حال با ایجاد صنایع پایین دستی می توانیم برای مردم اشتغالزایی داشته باشیم.
همچنین در این دیدار بعضی از مردم به بیان مشکلات و دغدغه هایشان پرداختند.
یکی از جوانان شهرک طالقانی در این دیدار اعلام نمود که ما ۳ برادر هستیم و هر سه نفر بیکاریم بنابراین با مشکلات معیشتی بسیاری مواجه هستیم.
همچنین یکی دیگر از مردم منطقه تاکید کرد که تبعیض بلای جان مردم شده، چرا یک مهندس برق از خوزستان در شرکت های صنعتی استخدام نمی گردد اما همان شرکت ها از شهرهای دیگر نیرو جذب می کند. ما از مجلس انقلابی درخواست داریم که این مسائل را پیگیری کند.

پایان پیام


1399/06/12
08:23:58
5.0 از 5
5279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام