مجلس ایران دات كام
تقی پور :

نقدینگی بازار بورس صرف پشتیبانی از تولید شود

نقدینگی بازار بورس صرف پشتیبانی از تولید شود

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید پول هایی كه وارد بازار بورس می شود، برای پشتیبانی از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شركت ها صرف شود.رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت بازار بورس، اظهار داشت: بازار بورس اگر چارچوب های کنترل شده و درستی داشته باشد اساسا مثبت است و تاثیرات خوبی دارد.
وی بیان نمود: به این معنا که باید پول هایی که وارد بازار بورس می شود، برای پشتیبانی از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شرکت ها صرف شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این صورت، بازار بورس می تواند موتور محرک تولید شود اما نگرانی هایی وجود دارد در خصوص اینکه پول هایی که از راه فروش بعضی از شرکت ها به خصوص شرکت های دولتی در بازار بورس به دست می آید، از چرخه تولید بیرون برود و برای مصارف بودجه جاری و از این دست هزینه ها صرف شود که اساسا در این صورت مطلوب نمی باشد و به تعبیری می توان اظهار داشت که این روند منجر به تضعیف تولید می شود.
وی اضافه کرد: حتما باید یک جمع نخبه و با خرد جمعی درباره اتفاقات کلان بازار بورس نقطه نظر داشته باشند به نحوی که مردم در این بازار ضرر نکنند و افزایش قیمت سهام به صورت موثر و واقعی به سمت پشتیبانی از تولید برود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکت هایی که در بازار بورس عرضه می شوند، گرفتار ضرر و زیان نشوند و همینطور مردم هم از این حیث ضرر و زیان نبینند.


منبع:

1399/06/11
09:46:07
5.0 از 5
4748
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام