مجلس ایران دات كام
نماینده خلخال:

هم مردم و هم دولت در مبارزه با كرونا مسئولیت دارند

هم مردم و هم دولت در مبارزه با كرونا مسئولیت دارند

یك عضوهیات رییسه كمیسیون اقتصادی مجلس با تاكید بر مسئولیت دوسویه دولت و مردم در امر مبارزه با كرونا اظهار داشت: افراد باید ضمن توجه به مسئولیت اجتماعی خود به اهمیت امر به معروف و نهی از منكر هم توجه نمایند.


سید غنی نظری در گفت و گو با ایسنا، درباره اینکه هر کدام از ما بعنوان شهروند چه مسئولیتی برای کنترل کرونا داریم و چه اقداماتی می شود انجام داد که فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهیم؟ اظهار داشت: در این عرصه هم دولت مسئولیت دارد و هم مردم. اینکه بگوییم در این امر صرفاً دولت و یا صرفاً مردم مسئولیت دارند امر صحیحی نیست، در حوزه های دیگر برای مثال در فراهم ساختن زیرساخت ها و یا توجه به مسائل امنیتی و دفاعی دولت موظف است اقدامات لازم را انجام دهد در مقابل مردم هم موظف می باشند در هر امری در جهت منافع ملی کشور همکاری لازم را داشته باشند.
نماینده مردم خلخال در مجلس اضافه کرد: در شرایط کرونا هم اینگونه است و مقابله با آن همت هر دو طرف را نیاز دارد، حتی اگر افرادی با دولت همفکر نباشند باید سفارش ها، نکات و دستورالعمل ها را رعایت نمایند، اینکه همه موارد را بر گردن دولت بدانیم یا اینکه در مقابل همه مباحث را متوجه مردم بدانیم صحیح نیست، باید خدمات و اراده متقابل در کار باشد.
این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: هر فردی در کشور مسئولیتی دارد، دو جمله "به من چه" و "به تو چه" جامعه ما را گرفتار صدمه می کند، یعنی هم باید به مسئولیت پذیری خود دقت کنیم و هم در امر به معروف و نهی از منکر اقدامات لازم را به کار بگیریم، این اصل مهم نباید مغفول باشد، هم مردم باید با عنایت به این اصل به دولت سفارش کنند و هم دولت با نگاه به این اصل به مردم سفارش کند.
انتهی پیام


1399/06/10
17:30:01
5.0 از 5
5152
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱