مجلس ایران دات كام
یوسفی :

تأثیر جاده های ترانزیتی بر كاهش تصادف

تأثیر جاده های ترانزیتی بر كاهش تصادف

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: ایجاد جاده های ترانزیتی و بین شهری ایمن، افزایش ایمنی و كاهش تصادفات درون شهری را به دنبال دارد كه ما این مورد را در مجلس پیگیری می نماییم.مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت جاده ها، اظهار داشت: از محل جریمه تخلفات رانندگی مردم، اعتباراتی به دست می آید که باید درآمد حاصل از این جریمه ها صرف ایجاد زیرساخت های جاده ای شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای بنده جای سوال است که اعتباری که بعنوان جریمه تخلفات رانندگی از مردم گرفته شده، چرا تخصیص پیدا نمی نماید. باید میزان درآمدی که از جریمه ها به دست آمده است، به مجلس عرضه کرده شود تا از دولت و استانداری ها مطالبه نماییم.
وی با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهرها، تصریح کرد: اگر بخواهیم ساخت وسازهای شهرهای ما بر مبنای استانداردهای شهرنشینی باشد، هزینه هایی در بردارد که هیچ شهری از کشورهای پیشرفته دنیا هم توان آنرا ندارد و این مساله مهم تنها با برنامه ریزی و مدیریت صحیح دولت و وزارت های کشور و راه و شهرسازی میسر خواهد شد.
یوسفی با اشاره به اینکه استفاده از کمربند ایمنی تاثیر زیادی بر افزایش ایمنی شهرها و کاهش بار ترافیکی دارد، اظهار داشت: عدم ایجاد جاده های کمربندی سبب افزایش ترافیک و به تبع آن افزایش تصادفات و نارضایتی عمومی شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امکان از دست رفتن زیرساخت های شهر و همینطور تلفات انسانی ناشی از ترافیک، با افزایش ترددها وجود دارد و این مهم بر اهمیت ایجاد جاده های ترانزیتی و بین شهری ایمن، می افزاید که ما در کمیسیون عمران این مورد را پیگیری می نماییم چون که افزایش ایمنی و کاهش تصادفات درون شهری با ایجاد جاده های ترانزیتی محقق می شود.منبع:

1399/06/10
15:49:40
5.0 از 5
4838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳