مجلس ایران دات كام

انتقاد نماینده ساری از عدم كنترل مسافرت به شهرهای شمالی

انتقاد نماینده ساری از عدم كنترل مسافرت به شهرهای شمالی

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس اظهار داشت: وضعیت شیوع ویروس كرونا پیش از تعطیلات قرمز نبود اما تجمع اخیر مسافران وضعیت را وخیم خواهدنمود. دستگاه های اجرایی استان باید دقت لازم را به این مسائل داشته باشد. این دستگاه ها می توانند محدودیت هایی اعمال كنند.


منصور علی زارعی در گفت و گو با ایسنا، در انتقاد از تشدید مسافرت های مردم به شهرهای شمال کشور اظهار داشت: عزاداری های شهر مازندران هر ساله بسیار با شکوه بود و با راه افتادن دسته ها به خیابان، جمعیت عزادار زیادی را به برون از خانه می کشاند. این سبک عزاداری ها امسال تعطیل شد تا از شیوع ویروس پیشگیری کند اما مسافرت ها به این شهرها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اعلان اینکه «قبل از تعطیلات از مردم خواستیم که به شهرهای شمالی سفر نکنند» اظهار داشت: مردم به این نکات گوش نکردند. با آنکه ورود به ساحل دریاها ممنوع بود اما عده زیادی به ساحل رفتند. وضعیت شیوع ویروس کرونا پیش از تعطیلات قرمز نبود، اما تجمع اخیر مسافران وضعیت را وخیم خواهدنمود.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم اضافه کرد: دستگاه های اجرایی استان باید دقت لازم را به این مسائل داشته باشد. این دستگاه ها می تواند محدودیت هایی اعمال کنند. الان در ورودی برخی از شهرها به صورت مقطعی تب سنجی و کنترل صورت می گیرد اما این حجم از کنترل اصلا کافی نیست.
زارعی در آخر اظهار داشت: دستگاه های اجرایی در مورد سفر به شمال کم کاری می کنند. مثلا دو هفته پیش که یک روز تعطیل بود، جاده را در ایام پنجشنبه و جمعه بسته بودند، در صورتیکه باید چهارشنبه این کار را می کردند. در همان روز چهارشنبه مسافر بسیاری وارد شهر شدند و به صورتی تجمع های خطرناکی را رقم زدند.1399/06/10
10:39:39
5.0 از 5
5261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام