مجلس ایران دات كام

حاتمیان: بی اخلاقی سیاسی در تضاد با ارزش های اسلامی است

حاتمیان: بی اخلاقی سیاسی در تضاد با ارزش های اسلامی است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه همه ملزم به ایستادن پشت چراغ قرمزهای اجتماعی هستند، اظهار داشت: متاسفانه امروز از مجلس گرفته تا تریبون های نماز جمعه عده ای مدعی دین داری و اخلاق مداری هستند اما در عمل و رفتار بعضی از آنها نشانه ای از ارزش های اسلامی و اخلاقی دیده نمی گردد و در لحن آنها هم توهین و تخریب شنیده می شود.


عبدالله حاتمیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به لزوم رعایت اخلاق و ادب سیاسی در میان فعالان سیاسی، بیان كرد: متاسفانه شاهد می باشیم عده ای به نام دین، دین را سر بریده اند. زمانی كه حضرت علی (ع) در محراب به شهادت رسیدند عده ای اظهار داشتند مگر حضرت علی (ع) نماز می خواند؟ همواره در طول تاریخ شاهد بوده ایم كه افراد بی اخلاق خود مدعی اخلاق مداری و افراد بی دین مدعی دین داری و افراد ضد ولایت مدعی ولایتمداری، شده اند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: متاسفانه امروز شاهد می باشیم كه عده ای در پشت تریبون سخن از اخلاق مداری می زنند كه در شئونات و اخلاق خود آنها رفتار اسلامی دیده نمی گردد. متاسفانه این افراد چهره ایران را هم در جامعه بین الملل پرخاشگر نشان می دهند.
نماینده مردم درگز در مجلس خاطرنشان كرد: ایران از نخستین كشورهایی بود كه در آن دانشگاه تاسیس شد و دارای تاریخی غنی از فرهنگ و اخلاق مداری است منتهی عده ای با بی اخلاقی پیشینه غنی فرهنگ ایرانی را هم زیر سوال می برند. همه ما بخصوص مسؤلان وظیفه داریم در فكر و در سخن و در عمل اخلاق مداری را نشان دهیم. نتیجه دین داری و اخلاق مداری تعامل خوب در میان مسؤلان و حتی تعامل سازنده با جامعه بین الملل است.
ایشان در ادامه تصریح كرد: متاسفانه امروز از مجلس گرفته تا تریبون های نماز جمعه عده ای مدعی دین داری و اخلاق مداری هستند اما در عمل و رفتار آنها نشانه ای از ارزش های اسلامی و اخلاقی دیده نمی گردد و در لحن آنها هم توهین و تخریب شنیده می شود. همه ما باید در زیر چتر قانون حركت نماییم. اگر من نماینده یا رئیس جمهور هم از چراغ قرمز عبور كردیم باید جریمه بپردازیم. همه باید ملزم به ایستادن پشت چراغ قرمزهای اجتماعی باشیم.
حاتمیان در ادامه با تاكید بر اینكه همه باید سلایق متفاوت را در جامعه تحمل نماییم، تصریح كرد: ما حق نداریم به بهانه اسلام، اخلاق مداری را زیر پا گذاشته و حق و حقوق دیگران را پایمال نماییم چونكه این كار كاملا در تضاد با ارزش های اسلامی است. از نظر بنده انتقاد بدون پیشنهاد حرفی بی پایه است كه راه به جایی نمی برد.
وی ادامه داد: زمانی كه قصد انتقاد داریم باید ابتدا به خودمان نگاه نماییم كه چه اندازه در مورد موضوعی كه منتقد آن هستیم تخصص و آگاهی داریم و در گام بعدی پیشنهاد اصلاحی خودمان را در كنار انتقاد مطرح نماییم.
او در آخر اظهار داشت: از جانب دیگر نقد باید منصفانه باشد. اگر كاستی های یك بخش یا یك فرد را به میان می آوریم باید در كنار آن خدمات را هم ببینیم.
منبع:

1398/07/13
14:43:11
5.0 از 5
10984
تگهای خبر: خدمات , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵