مجلس ایران دات كام
نماینده اهواز:

رئیس مجلس در نخستین سفر استانی خود به خوزستان می رود

رئیس مجلس در نخستین سفر استانی خود به خوزستان می رود

نماینده مردم اهواز در مجلس از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته آینده به استان خوزستان بمنظور برنامه ریزی برای حل مشكلات زیر ساختی استان و مسئله بیكاری و بازدید از شركت های راهبردی در تولید محصولات هایتك آگاهی داد.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این خبر که مقرر است رئیس مجلس شورای اسلامی سه شنبه هفته آینده به استان خوزستان سفر کند و از ۱۴ حوزه انتخابیه در ضمن سه روز بازدید کند، اشاره کرد: از آنجائیکه دکتر قالیباف همیشه در امتداد حل مشکلات مردم فارغ از نگاه تشریفاتی و تبلیغاتی با برنامه ریزی دقیق پیشگام بودند و باتوجه به نگاه ویژه ایشان به استان خوزستان که پایگاه دفاع مقدس بوده و در مقاطع حساس انقلاب نقش بسزایی داشته است و بمنظور حل مشکلات مردم استان و کوشش برای محرومیت زدایی قرار بر این شد که نخستین سفر استانی ایشان به خوزستان باشد.
ایشان سپس اظهار نمود: از حدود یک ماه و نیم گذشته با معاونان ایشان برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته تا در ضمن سفر ایشان به استان، مشکلات مردم در حوزه های مختلف دنبال شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس با اعلان اینکه مقرر است به مسائل زیر ساختی استان و در گام اول به بحث آب آشامیدنی مردم خوزستان رسیدگی شود، اشاره کرد: استان خوزستان با دارا بودن ۶ سد بزرگ در حدود ۷۰۰ روستا و چندین شهر بزرگ نظیر اهواز، آبادان و خرمشهر در تامین آب آشامیدنی با مشکل روبرو است. مسئله بعدی زیر ساختی در سطح استان بحث فاضلاب است که در سال های گذشته مشکلات زیادی را برای مردم استان خصوصاً اهواز به وجود آورده است.
ایشان سپس اشاره کرد: پرداختن به مسئله اشتغال در چارچوب تکمیل طرح مقام معظم رهبری در امتداد مکانیزه کردن کشاورزی ۵۵۰ هکتاری که حدود ۱۸ سال است معطل مانده و تحقق آن می تواند افزایش تولید محصولات کشاورزی را رقم زده و ما را هم در تولید محصولات راهبردی و رسیدن به امنیت پایدار غذایی یاری دهد و هم اشتغال پایدار در سطح استان ایجاد کند از دیگر برنامه های این سفر است.
نماینده اهواز در ادامه با اشاره به دیگر مسائلی که با حضور قالیباف مقرر است در خوزستان دنبال شود، اظهار داشت: از دیگر موارد اساسی بحث استخدام و بکارگیری نخبگان استان در پست های مدیریتی است. متاسفانه این روزها ما در شرکت های بزرگ در سطح استان نظیر صنایع بالادستی فولاد و پتروشیمی با پدیده مدیران پروازی مواجه هستیم و اکثرا از شهرهای دیگر به استان می آیند. اگر خوزستان برای پست و اشتغال خوب است، باید جهت زندگی هم خوب باشد.
وی ادامه داد: باید از جوانان تحصیل کرده استان که از توانایی های بالایی برخوردار می باشند در پست های مدیریتی در صنایع بالادستی نظیر فولاد و پتروشیمی استفاده گردد.
یوسفی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری برای جلوگیری از خام فروشی، اشاره کرد: تذکر دوماه بنده به وزرات صمت این بود که از خام فروشی در حوزه فولاد جلوگیری شود و شرکت های بالادستی باید مواد اولیه شرکت های پایین دستی را تامین کنند. یکی از مکان هایی که مقرر است آقای قالیباف حضور یابند، شرکت لوله سازی اهواز است. این شرکت در زمان جنگ با تاکید بر توان داخلی پل بعثت را بر اروند ساخت و از تخصص بالایی برخوردارست اما متاسفانه به سبب عدم تامین مواد اولیه و عدم تعریف پروژه های ملی و علاقه برخی مدیران به واردات، این شرکت در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.
نماینده اهواز در آخر اشاره کرد: حضور دکتر قالیباف در شرکت لوله سازی اهواز و فولاد اکسین که شرکت های راهبردی در تولید محصولات هایتک هستند از برنامه های مهم این سفر استانی است. ان شاءالله در مسافرت دکتر قالیباف بتوانیم با برنامه ریزی، قسمتی از مشکلات موجود در حوزه های مختلف خصوصاً اشتغالزایی با رونق و جهش تولید در سطح استان را دنبال نماییم.1399/06/08
15:01:17
5.0 از 5
5035
تگهای خبر: بازدید , رهبری , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳