مجلس ایران دات كام
فروردین:

منافع ملی در قرارداد ویلموتس دیده نشده است

منافع ملی در قرارداد ویلموتس دیده نشده است

رئیس فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه سهل انگاری در قرارداد ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران مشهود است و در این قرار داد منافع ملی دیده نشده است.


محمدعلی فروردین در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: چند روز گذشته جلسه ای با حضور وزیر ورزش و جوانان، تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به میزبانی کمیسیون اصل ۹۰ اجرا شد. در این جلسه صحبت های طرفین شنیده شد با این تفاوت که اعضای هیات رییسه اصلا حتی یک کلام هم صحبت نکردند.
وی افزود: قرار بر این شد که صحبت های شفاهی به صورت مکتوب همراه با مستندات تحویل کمیسیون اصل ۹۰ داده شود و کمیسیون نظرش را اعلام نموده و نتایج به دست آمده در اختیار سازمان بازرسی قرار گیرد. ما هم به نمایندگی از فراکسیون ورزش در این نشست حضور داشتیم و مباحث فنی مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس فراکسیون ورزش افزود: ما در فراکسیون ورزش نظرات فنی خودرا به کمیسیون اصل ۹۰ خواهیم داد تا جمع بندی نظرات در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد، البته اگر خروجی جمع بندی کمیسیون اصل ۹۰ مطلوب ما در فراکسیون ورزش نباشد جلسه ای جداگانه برگزار خواهیم کرد و برای تشکیل این جلسه آمادگی داریم ولی امیدواریم کمیسیون اصل ۹۰ به نتایج لازم نائل شود.
فروردین در توضیح از جمع بندی این جلسه اظهار داشت: سهل انگاری در نحوه حق قرارداد با ویلموتس مشهود است و شکی در آن نیست این قرار داد از اساس دارای اشکالاتی است، اشکالاتی که ما در جلسه به آن اشاره کردیم، اما کسانی که این قرارداد را امضاء کردند حتی یک کلام هم صحبت نکردند تا معلوم شود بر طبق آگاهی به تمامی بندها این اقدام را انجام داده یا به خاطر تبعیت از آقای تاج و درخواست او امضاء کردند. مستندات و بررسی ها موجود است و نشان میدهد که در عقد قرارداد علاوه بر سهل انگاری، منافع ملی دیده نشده است که وزیر ورزش هم در صحبت هایش به آن اشاره نمود.
وی ادامه داد: صحبت وزیر ورزش این بود که تمامی تلاش صورت گرفته تا فدراسیون فوتبال در عقد قرارداد استقلال داشته باشد ما هم بر این باور هستیم که باید استقلال فدراسیون حفظ شود، اما برای رسیدن به این مساله استفاده از حقوقدانان قوی در عقد قرارداد لازم بود که بتوان پس از آن دفاعیات لازم را داشت.
رئیس فراکسیون ورزش و جوانان اشاره کرد: هم اکنون اولویت وزارت ورزش، مجلس شورای اسلامی و فدراسیون فوتبال آن است که رای صادر شده شکسته و به نفع ایران برگردد. امیدواریم این موفقیت حاصل شده که در غیر این صورت بر طبق مدارک و مستندات و سهل انگاری صورت گرفته افراد باید پاسخگوی عملکرد ضعیف شان باشند.1399/06/06
22:48:32
5.0 از 5
5155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳