مجلس ایران دات كام
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

طرح خودكفایی شهرداری ها از طرف دولت شهرهای كوچك را گرفتار تنش كرد

طرح خودكفایی شهرداری ها از طرف دولت شهرهای كوچك را گرفتار تنش كرد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان اظهار داشت: طرح دولت برای خودكفایی شهرداری ها این سازمان در شهرهای كوچك را با تنش های مدیریتی بسیار مواجه كرده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، احمد دنیا مالی ظهر چهارشنبه در آئین معارفه شهردار بندرانزلی، اظهار نمود: متأسفانه طرح خودکفایی شهرداری ها از جانب دولت باعث شد به علت کافی نبودن منابع درآمدی در شهرهای کوچک که باید طرح تفضیلی را مبنای کارها قرار دهد با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.
وی اضافه کرد: از طرفی به علت کافی نبودن منابع تخصیصی دولت برای اجرای طرح های شهری کافی، اغلب شهرها با این مشکل مواجهند.
دنیامالی با اشاره به اینکه تصویب طرح های جامع مدیریت شهری و قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، افزود: وزارت کشور پیشنهاد دهنده این طرح است و با تصویب این طرح از مشکلات شهرداری ها کاسته شده و شهرداری ها هم از انتساب به اینکه درآمد خویش را از کمیسیون ماده ۱۰۰ تأمین می کند رهایی می یابند.
وی با اشاره به اینکه نقاط ضعف و قوتی در مدیریت شهری وجود دارد، اضافه کرد: تصویب طرح های جامع مدیریت شهری و قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان همینطور اظهار داشت: متأسفانه بندرانزلی از یک سو با مشکل حرایم ساحل و تالاب مواجه می باشد و از طرفی موانع میراث فرهنگی سبب شده برنامه های مدیریت شهری در بندرانزلی ابتر بماند.

1399/06/06
13:19:46
5.0 از 5
5173
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵