مجلس ایران دات كام
علیرضابیگی:

عمل معروف در محرم امسال توجه به پروتكل های بهداشتی است

عمل معروف در محرم امسال توجه به پروتكل های بهداشتی است

یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها اصرار كرد كه فرهنگ عاشورایی برخاسته از امر به معروف و نهی از منكر است و عمل معروف در عزاداری محرم امسال توجه به پروتكل های بهداشتی است.


احمد علیرضا بیگی در گفت و گو با ایسنا، درباره چگونگی ادای نذورات و برگزاری عزاداری در ماه محرم در امتداد مقابله با کرونا بیان کرد: عزاداری ماه محرم برای ما یکی از نمادهای با ارزش است و به صورتی هویت ما شمرده می شود. عزاداری در ماه محرم باید اجرا شود و ما نمی توانیم آنرا تعطیل نماییم. اما در عین حال باید با مدیریت و برنامه ریزی از لطمه رساندن به سلامتی دیگران و عزاداران پرهیز شود.
وی در ادامه با اعلان اینکه عزاداری های ماه محرم باید به شکلی اجرا شود که لطمه و صدمه ای به سلامتی عزاداران و سایر افراد جامعه وارد نشود، اظهار نمود: مقام معظم رهبری شخصا تاکید داشتند که به دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مقید هستند و از زمانی که ایشان از ماسک استفاده کردند همه مردم نیز استفاده از ماسک را بر خود واجب دانستند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همان گونه که رهبری تاکید داشتند باید پروتکل های بهداشتی در اولویت قرار گیرد. فرهنگ عاشورایی برخاسته از امر به معروف و نهی از منکر است. عمل معروف در عزاداری محرم امسال نیز رعایت پروتکل های بهداشتی است.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: اما ادای نذورات مردم در این ماه باید متناسب با شرایط روز باشد. شاید نتوان امسال سفره های غذا در میان نیازمندان پهن کرد، اما می توان جور دیگری نذورات را یعنی در چارچوب تهیه اقلام خوراکی و یا اقلام بهداشتی و توزیع آنها در میان نیازمندان ادا کرد.
علیرضابیگی در آخر اشاره کرد: مسئولان هیات ها و تریبون دارها در توسعه فرهنگ عاشورایی که حفظ سلامتی افراد و کمک به همنوعان نیز جزئی از آن می باشد نقش مهمی دارند.1399/05/28
10:05:30
5.0 از 5
5239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام