مجلس ایران دات كام
امیر عبدالهیان در دیدار سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریكا در ایران:

ترامپ با ترور شهید سلیمانی ماهیت شیطانی كاخ سفید را نشان داد

ترامپ با ترور شهید سلیمانی ماهیت شیطانی كاخ سفید را نشان داد

مدیركل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ترامپ با دستور ترور سردار سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، ماهیت شیطانی كاخ سفید را بخوبی به جهان نشان داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران با حسین امیرعبداللهیان، مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفتگو کرد.
امیر عبداللهیان سابقه روابط جمهوری اسلامی ایران با سوئیس را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نگاه مردم ایران به کشور سوئیس همیشه مثبت بوده است و کوشش های صلح آمیز این کشور در جهان قابل تقدیر است.
مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: «نقش گروه های دوستی _ پارلمانی در تقویت روابط دو کشور مهم و منجر به ارتقای روابط بین دو کشور در سطوح مختلف خواهد شد.
وی اشاره کرد: گروه دوستی پارلمانی ایران _ سوئیس در مجلس یازدهم تشکیل شده و بزودی کار خودرا آغاز می کند.
امیرعبداللهیان با اشاره به حادثه انفجار بندر بیروت اشاره کرد: هر چند در حادثه انفجار زیر ساختهای بندر بیروت از بین رفت و همه لبنان را تحت تأثیر قرار داده است، اما لبنان، کشور آزمون های دشوار است و از این بحران بخوبی عبور خواهدنمود. جمهوری اسلامی ایران باوجود شرایط سخت تحریم های ظالمانه آمریکا، از هر گونه کمک نسبت به مردم این کشور دریغ نخواهد کرد.
امیرعبداللهیان خصومت آمریکا مقابل مردم منطقه و ایران را تقبیح کرد و تصریح نمود: «کاخ سفید همیشه به دنبال منافع نامشروع و دوشیدن کشورهای منطقه بوده است که البته در دوشیدن فزاینده حاکمان عربستان سعودی موفق بوده است و مایه تأسف مسلمانان جهان است»
وی اضافه کرد: ترامپ با دستور ترور سردار سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، ماهیت شیطانی کاخ سفید را بخوبی به جهان نشان داد.
امیرعبداللهیان بسط همکاری ها و مناسبات فیمابین برمبنای منافع متقابل در همه زمینه ها را مهم دانست.
وی در آخر با انتقاد شدید از سکوت آمریکا و غرب نسبت به تداوم جنایت جنگی در یمن و نقض سیستماتیک حقوق بشر در بحرین خواهان تلاش بیشتر سوئیس در کمک به تقویت راهکارهای سیاسی در قبال بحران های منطقه شد.
در ادامه این دیدار مارکوس لایتنر؛ سفیر سوئیس در تهران با تمجید از روابط خوب دوکشور اظهار داشت: برن از گسترش روابط با تهران و تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده و از هر گونه تعامل برای ارتقا مناسبات استقبال می کند.
وی اشاره کرد: هر چند تعاملات و روابط اقتصادی در رابطه با کانال مالی با کندی صورت می گیرد اما ظرفیت های موجود در خدمت توسعه همکاریهای دو کشور است.
وی اضافه کرد: صرفنظر از نوع رفتار ایالات متحده آمریکا، سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران، ماموریت دیپلماتیک خودرا با حفظ بیطرفی انجام می دهد.

1399/05/16
16:39:10
5.0 از 5
5066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام